ДАСУ підписала угоду з Європейським управлінням з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF)

27 березня 2023 року під час візиту в Україну, Генеральний директор OLAF, Вілле Італа та заступник Голови Держаудитслужби, Юлія Солянік, підписали Адміністративну домовленість про співробітництво між Європейським управлінням з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF) та Державною аудиторською службою України.

Підписання Адміністративної домовленості встановлює рамки співробітництва між Держаудитслужбою та OLAF, відповідно до їх повноважень з метою захисту фінансових інтересів Європейського Союзу шляхом боротьби з шахрайством, корупцією та будь-якою іншою незаконною діяльністю, задля забезпечення оптимального використання наявних ресурсів.

Держаудитслужба в межах компетенції надаватиме OLAF всю необхідну допомогу щодо проведення розслідувань на території України.

Там, де Україна є бенефіціаром коштів Європейського Союзу, Держаудитслужба сприятиме доступу OLAF до відповідних документів чи іншої інформації, яка зберігається в органах влади України, щодо технічного та фінансового управління операціями, які частково або повністю фінансуються Європейським Союзом.

Держаудитслужба та OLAF також мають намір співпрацювати у сфері оцінки загроз та аналізу ризиків, а також у сфері навчання, задля забезпечення оптимального використання наявних ресурсів, допомога ЄС використовувалася у тісному співробітництві та координації з іншими країнами-донорами, організаціями-донорами та міжнародними фінансовими інституціями й відповідно до міжнародних принципів надання ефективної допомоги.

Держаудитслужба активно співпрацює з OLAF, надаючи все необхідне сприяння, задля попередження та боротьби із шахрайством, корупцією та іншою нелегальною діяльністю, шляхом взаємної адміністративної допомоги та спільної правової підтримки.

Держаудитслужба робить свій вклад у виконання Україною зобов’язань за Угодою про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, зокрема положень щодо взаємної допомоги згідно з принципами належного фінансового управління та співробітництва у сфері захисту фінансових інтересів ЄС.

Окрім того, Держаудитслужба як Національний контактний пункт з організації взаємодії з OLAF надає все необхідне сприяння розслідуванням OLAF.

Обмін інформацією, методологічна підтримка експертів та компетентних органів ЄС є особливо актуальною, оскільки значна зовнішня двостороння та багатостороння фінансова підтримка, що надається нашій країні має вирішальне значення для підтримки стабільності нашої держави.

Джерело: офіційний сайт ДАСУ

 

обгрунтування закупівлі

Статті за темою

Усі статті за темою

Держаудитслужба: повноваження та перевірки

Розглянемо якими нормативно-правовими актами визначені повноваження Держаудитслужби щодо контролю у сфері публічних закупівель, які контрольні заходи вона може проводити та за наявності яких підстав
15899

Відповідальність у сфері закупівель: судова практика

Кількість порушень у сфері публічних закупівель зростає з кожним роком. Учасники закупівельного процесу несуть як кримінальну так і адміністративну відповідальність. Кого і за що нині можуть притягти до відповідальності — детально у статті
44278

Штрафи у сфері публічних закупівель

Помилки у публічних закупівлях можуть коштувати надто дорого. З’ясуймо: хто, на кого та в яких розмірах складає штрафи в публічних закупівлях за статею 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення
7773

Моніторинг публічних закупівель

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2024 році, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
5746

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді