ВРУ збільшила військові видатки на 537,2 млрд гривень

ВРУ прийняла за основу і в цілому як Закон урядовий проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» щодо забезпечення видатками сектору безпеки і оборони» (реєстр. № 9105 від 13.03.2023 р.).
image58

Моніторинг прямих договорів: дороговказ від Держаудитслужби

Верховна Рада України ухвалила в цілому зміни до держбюджету (законопроєкт № 9105).

За проголосувало 325 народних депутатів України.

Закон передбачає збільшення видатків державного бюджету на 537,2 млрд гривень, з яких 96,5% спрямовуються на сектор національної безпеки і оборони.

Про це повідомив у телеграм-каналі представник Кабінету Міністрів України у Верховній Раді України Тарас Мельничук.

Вказані кошти пропонується розподілити наступним чином:

  • 518,2 млрд грн – збільшення видатків на сектор національної безпеки і оборони. Більша частина цих коштів спрямовується на загальні видатки на грошове забезпечення військовослужбовців, харчування, та виробництво і закупівлю спеціального обладнання, зокрема БПЛА;

  • 19 млрд грн – поповнення Резервного фонду державного бюджету, який використовується для непередбачених та невідкладних заходів. При цьому не менше 3 млрд грн із вказаної суми виплачуватимуться на одноразову грошову допомогу сім'ям загиблих військовослужбовців, поліцейських, та 2 млрд грн - на будівництво фортифікаційних споруд.

Джерелами покриття таких додаткових видатків пропонується визначити:

  • 419,3 млрд грн – збільшення дефіциту державного бюджету (фактично: внутрішні і зовнішні запозичення);

  • 60,7 млрд грн – збільшення доходів державного бюджету (за рахунок збільшення надходження ПДФО, ПДВ з вироблених товарів та частини чистого прибутку державних банків);

  • 50,3 млрд грн – скорочення видатків на обслуговування державного боргу;

  • 6,9 млрд грн – зменшення витрат на забезпечення державних гарантій.

Джерело: телеграм-канал Тараса Мельничука

 

 

 

 

Верховна Рада ухвалила в цілому зміни до державного бюджету (законопроект 9105).
Закон передбачає збільшення видатків державного бюджету на 537,2 млрд грн, з яких 96,5% спрямовуються на сектор національної безпеки і оборони.
додаток

Статті за темою

Усі статті за темою

Внесення змін до проектної документації

Замовник отримав розроблену проектну документацію, але кошти на її реалізацію було виділено невчасно. Коли можна було почати будівництво виникла необхідність внести зміни до проекту. Втім, договір на розробку проектної документації було укладено за результатами тендеру. Як діяти?
40923

Канцтовари: обираємо код ДК для закупівлі

Здавалося б, що закупівля канцтоварів досить буденна і зрозуміла. Проте, ні. Тут є де помилитися, зокрема, неправильно обрати код ДК для деяких канцтоварів, або ж неправомірно поділити предмет закупівлі. Щоб вберегтися від хибних дій, дізнайтеся, як оприлюднювати закупівлю канцтоварів
6111

Відкладальна обставина в договорі про закупівлю

Відкладальна обставина рятує замовника, коли ще невідоме джерело фінансування або коли виконання договору залежить від бюджету. У статті пояснимо – як застосувати відкладальну обставину у публічних закупівлях.
7909

Притягнення до адмінвідповідальності: строки давності та найкоротший термін

КпАП встановлює чіткі строки, протягом яких уповноважена особа може бути притягнута до відповідальності. Зорієнтуємо, в який найкоротший строк можуть притягнути до адмінвідповідальності та як розраховувати строки
9278

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді