В ніч проти 26 березня 2023 року Україна перейде на літній час

Перехід на зимовий та літній час в Україні відбувається відповідно до постанови КМУ №509 від 13 травня 1996 року «Про порядок обчислення часу на території України».

В ніч проти 26 березня 2023 року Україна перейде на літній час

Отримайте акційну пропопозицію

Отже, 1996 року в Україні на законодавчому рівні закріпили, що зміна часу відбуватиметься двічі на рік:

  • перехід на зимовий час здійснюватиметься в останню неділю жовтня о 04:00 ранку;
  • перехід на на літній час здійснюватиметься в останню неділю березня о 03:00 ночі.

Тож, цієї весни перехід на літній час відбудеться 26 березня 2023 року о 3 (третій) годині за київським часом, шляхом переведення годинникової стрілки на 1 (одну) годину вперед.

Довідково

У 2011 році ВРУ вперше намагалася скасувати переведення годинників, зробивши літній час постійним. Проте цього ж року Верховна Рада скасувала своє рішення.

У 2021 році питання про переведення годинників було порушено знову.

Зокрема, 3 березня 2021 року ВРУ ухвалила в першому читанні законопроєкт №4201 «Про обчислення часу в Україні», однак 19 березня 2021 року за нього проголосували лише 212 народних депутатів. Після цього законопроєкт про скасування переведення стрілок на літній і зимовий час відправили на доопрацювання.

 

 

 

 

додаток

Статті за темою

Усі статті за темою

Внесення змін до проектної документації

Замовник отримав розроблену проектну документацію, але кошти на її реалізацію було виділено невчасно. Коли можна було почати будівництво виникла необхідність внести зміни до проекту. Втім, договір на розробку проектної документації було укладено за результатами тендеру. Як діяти?
40873

Канцтовари: обираємо код ДК для закупівлі

Здавалося б, що закупівля канцтоварів досить буденна і зрозуміла. Проте, ні. Тут є де помилитися, зокрема, неправильно обрати код ДК для деяких канцтоварів, або ж неправомірно поділити предмет закупівлі. Щоб вберегтися від хибних дій, дізнайтеся, як оприлюднювати закупівлю канцтоварів
6097

Відкладальна обставина в договорі про закупівлю

Відкладальна обставина рятує замовника, коли ще невідоме джерело фінансування або коли виконання договору залежить від бюджету. У статті пояснимо – як застосувати відкладальну обставину у публічних закупівлях.
7906

Притягнення до адмінвідповідальності: строки давності та найкоротший термін

КпАП встановлює чіткі строки, протягом яких уповноважена особа може бути притягнута до відповідальності. Зорієнтуємо, в який найкоротший строк можуть притягнути до адмінвідповідальності та як розраховувати строки
9236

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді