НАК «Нафтогаз України» цьогоріч планує відмовитися від імпорту природного газу шляхом збільшення внутрішнього видобутку задля задоволення потреб країни, навіть в умовах війни.
Про це розповів у інтерв'ю Bloomberg голова правління Нафтогазу Олексій Чернишов.
«План вимагає від Нафтогазу збільшити видобуток природного газу на 8%, а від приватних компаній - на 16% цього року в умовах заборони на експорт палива», - зауважив Олексій Чернишов.
Також, за його словами, не передбачається будь-яких територіальних втрат або знищення газовидобувних потужностей, які можуть становити ризик для діяльності.
Наразі економіка України потерпає від війни, а також постійних атак рф на цивільну інфраструктуру країни. За словами очільника Нафтогазу, збитки для нафтогазової інфраструктури України вже становлять близько 1 мільярда доларів.
«Збільшення внутрішнього виробництва є нашою стратегічною метою, і ми повинні самі цим займатися. Це не просто питання бізнесу – це питання виживання та незалежності України», - підкреслив Чернишов.
За даними Міжнародного валютного фонду, у 2023 році Україні потрібно буде закупити 5 млрд кубометрів газу. Подібні розрахунки за найгіршим сценарієм має і Нафтогаз, сказав голова правління НАК «Нафтогаз України».

Підсумовуємо законодавчі нововведення березня. Переконайтеся, що нічого не пропустили!
При проведенні тендера замовник повинен визначити вид ціни ще в проекті договору. При цьому він може зазначити, що тверда чи динамічна ціна, вирішиться при переговорах з учасником, якого буде обрано переможцем, на стадії підписання договору
Програмне забезпечення це товар чи послуга питання одвічне, адже різні нормативні документи трактують по різному. Що врахувати для закупівлі програмного забезпечення — роз'яснюємо у статті
Проєктно-кошторисна документація — це основний документ в будівництві, що закладає вимоги до об’єкта. Будь-яке будівництво починається з проектування та складання кошторису витрат. Але чи є розробка ПКД окремим предметом закупівлі, чи це частина робіт з будівництва, хто її має замовляти та на підставі якого документа розробляти? Експерт роз’яснює все детально
Оскільки проєктна документація є інтелектуальною власністю її розробника, замовник не може вільно оголошувати відкриті торги на її коригування. Маєте врахувати авторське право на проектну документацію, адже виключне право на внесення змін належить лише автору