НКЦПФР допустила до обігу в Україні цінні папери індексу S&P 500

29 грудня 2022 року НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) прийняла рішення щодо допуску цінних паперів, які входять до фондового індексу S&P 500 до обігу на території України.
Вебінар від журналу Держзакупівлі

Запис вебінару про закупівлю ліків в е-каталозі

Комісія активно працює над розширенням можливостей інвестування в іноземні фінансові інструменти. Прихід на український ринок капіталу всесвітньовідомих компаній є черговим кроком для його інтеграції в міжнародні ринки та збільшення інвестицій для України.

Регулятор має право за власною ініціативою здійснювати надання допуску цінним паперам, які входять до фондових індексів на підставі затвердженого Положення про допуск цінних паперів іноземних емітентів до обігу на території України.

Тож Комісією було прийнято рішення щодо допуску 412 цінних паперів, які входять до фондового індексу S&P 500, та які можуть обліковуватись на рахунку ПАТ «Національний депозитарій України», відкритому в міжнародній депозитарно-кліринговій установі Clearstream Banking Luxembourg.

Нагадаємо, що S&P 500 — фондовий індекс, у кошик якого включено трохи більше 500 акціонерних компаній США, що мають найбільшу капіталізацію. Акції всіх компаній торгуються на найбільших американських фондових біржах, таких як Нью-Йоркська фондова біржа та NASDAQ. Фондовий індекс заслужено називається барометром американської економіки.

Станом на 29 грудня 2022 року всього було допущено 96 цінних паперів іноземних емітентів до обігу на території України та 412 цінних паперів (S&P 500) допущених за ініціативою Комісії.

Джерело: офіційний сайт КМУ

 

 

Статті за темою

Усі статті за темою

Як внести зміни до тендерної документації

Доволі часто замовники змушені вносити зміни до тендерної документації. Розглянемо, як внести зміни до тендерної документації у відкритих торгах за Особливостями № 1178. Про підстави, порядок та строки внесення змін до тендерної документації — у статті
21302

Принципи здійснення публічних закупівель: приклади

Принципи здійснення публічних закупівель регламентує Закон про публічні закупівлі. Незнання закону, як відомо, не вберігає від відповідальності за його порушення, навіть у період воєнного стану. Навпаки — що старанніше ми будемо дотримуватись закону, то швидше відбуєумо нашу країну. У статті розповідаємо, якими принципами здійснення закупівель має керуватися замовник
18170

Гарантійний лист: зразок, шаблон, бланк

Отримали гарантійний лист від виробника? Переконайтеся, що документ оформлений правильно. Дізнайтеся, які реквізити мають бути на «гарантійці», хто підписує гарантійний лист та коли печатка — обов’язкова
46982

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді