Проєкт закону щодо високоефективної когенерації підготовлено до другого читання у ВРУ

У 2022 році Держенергоефективності разом із Комітетом ВРУ з енергетики та ЖКП активно працювало над удосконаленням законопроєкту, що має на меті запровадити високоефективну когенерацію в Україні.

Законопроєкт було розроблено Держенергоефективності, імплементуючи вимоги законодавства ЄС в сфері розвитку високоефективної когенерації, зокрема, Директив 2004/8/ЄС та 2012/27/ЄС.

«Плани переходу на високоефективну когенерацію давно назріли і відповідають євроінтеграційному курсу, а головне - потребам в енергоефективному розвитку урбаністичної інфраструктури», - прокоментував Голова Держенергоефективності Валерій Безус.

В ЄС цей напрям активно розвивається і вважається вагомою частиною локально інтегрованих та диверсифікованих енергетичних систем. Високоефективна когенерація вже забезпечує 12% електроенергії та 16% теплової енергії, що використовується в європейських будинках, промисловості та централізованому теплопостачанні, повідомляє Європейська асоціація з питань когенерації “COGEN Europe”.

Так, законопроєкт передбачає запровадження:

  • нового механізму кваліфікації когенераційних установок, який відповідатиме вимогам Директиви 2012/27/ЄС;
  • гарантії походження електроенергії, виробленої високоефективними когенераційними установками.

Зокрема, високоефективні когенераційні установки повинні забезпечувати економію первинної енергії (на рівні не нижче 10 % для установок потужністю понад 1 МВт) у порівнянні з гармонізованими еталонними значеннями ефективності при окремому виробництві електричної і теплової енергії.

Прийняття законопроєкту сприятиме:

  • перебудові діючих теплогенеруючих об'єктів у високоефективні установки комбінованого виробництва електричної та теплової енергії;
  • підвищенню ефективності використання палива;
  • зменшенню втрат енергії в мережах завдяки розподіленому розміщенню децентралізованих джерел енергії;
  • скороченню викидів парникових газів.

У грудні 2022 року Комітет ВРУ з енергетики та ЖКП схвалив законопроєкт та вирішив рекомендувати Парламенту прийняти його у другому читанні та в цілому. Найближчим часом очікується розгляд законопроєкту у Парламенті.

Джерело: офіційний сайт КМУ

 

 

 

додаток

Статті за темою

Усі статті за темою

Внесення змін до проектної документації

Замовник отримав розроблену проектну документацію, але кошти на її реалізацію було виділено невчасно. Коли можна було почати будівництво виникла необхідність внести зміни до проекту. Втім, договір на розробку проектної документації було укладено за результатами тендеру. Як діяти?
41089

Канцтовари: обираємо код ДК для закупівлі

Здавалося б, що закупівля канцтоварів досить буденна і зрозуміла. Проте, ні. Тут є де помилитися, зокрема, неправильно обрати код ДК для деяких канцтоварів, або ж неправомірно поділити предмет закупівлі. Щоб вберегтися від хибних дій, дізнайтеся, як оприлюднювати закупівлю канцтоварів
6163

Настанова з визначення вартості будівництва із змінами

Настанова з визначення вартості будівництва затверджена Наказом Мінінфраструктури 01 листопада 2021 № 281. З того часу Настанова зазнала 4-х змін. Скачайте актуальний текст цього нормативного документа разом із додатками
4335

Укладаємо прямий договір з монополістом

Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
6298

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді