За яким КЕКВ здійснювати закупівлю паливно-мастильних матеріалів для генераторів

Як застосовувати КЕКВ для паливно-мастильних матеріалів: пояснення Казначейства.

Казначейство нагадало, що економічна класифікація видатків бюджету забезпечує єдиний підхід до всіх учасників бюджетного процесу з точки зору виконання бюджету. Видатки на придбання паливно-мастильних матеріалів замовники-бюджетники за Інструкцією щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженою наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333, планують так:

  • КЕКВ;
  • Видатки;
  • Підстава.

За КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар»

Здійснюється придбання пально-мастильних матеріалів, талонів, смарт-карт (у тому числі для транспортних засобів спеціального призначення) (підпункт 2.2.1 пункту 2.2 Інструкції № 333).

За КЕКВ 2270 «Оплата комунальних послуг та енергоносіїв»

Здійснюються платежі з оплати бюджетними установами (організаціями), зокрема, енергоносіїв, включаючи оплату енергоносіїв для виробничих та громадських потреб (підпункт 2.2.7 пункту 2.2 Інструкції № 333).

За КЕКВ 2275 «Оплата інших енергоносіїв та інших комунальних послуг»

Оплата інших енергоносіїв, які використовують в процесі виробництва теплоенергії або іншого виду енергії (дрова, нафтопродукти (у разі якщо закупівля цього нафтопродукту (пально-мастильних матеріалів), не передбачена на інші цілі за КЕКВ 2210), пара, торф, вугілля, природні енергетичні ресурси (ядерна, гідравлічна, геотермальна енергія) тощо), а також видатки, пов’язані із завантаженням та перевезенням зазначених енергоносіїв (відповідно підпункту 2.2.7.5 пункту 2.2 Інструкції № 333).

Отже, у разі, якщо закупівлю паливно-мастильних матеріалів передбачили за КЕКВ 2210, то видатки установа здійснює за цим кодом.

Натомість видатки за КЕКВ 2275 установа здійснює тоді, коли планує придбавати паливно-мастильні матеріали, які використовуватиме в процесі виробництва теплової енергії або іншого виду енергії (у разі якщо закупівля цього пально-мастильного матеріалу не передбачена на інші цілі за кодом 2210).

Джерело: лист Казначейства від 09.12.2022 № 15-12-12/17828 

 

додаток

Статті за темою

Усі статті за темою

Настанова з визначення вартості будівництва із змінами

Настанова з визначення вартості будівництва затверджена Наказом Мінінфраструктури 01 листопада 2021 № 281. З того часу Настанова зазнала 4-х змін. Скачайте актуальний текст цього нормативного документа разом із додатками
4042

Канцтовари: обираємо код ДК для закупівлі

Здавалося б, що закупівля канцтоварів досить буденна і зрозуміла. Проте, ні. Тут є де помилитися, зокрема, неправильно обрати код ДК для деяких канцтоварів, або ж неправомірно поділити предмет закупівлі. Щоб вберегтися від хибних дій, дізнайтеся, як оприлюднювати закупівлю канцтоварів
6050

Внесення змін до проектної документації

Замовник отримав розроблену проектну документацію, але кошти на її реалізацію було виділено невчасно. Коли можна було почати будівництво виникла необхідність внести зміни до проекту. Втім, договір на розробку проектної документації було укладено за результатами тендеру. Як діяти?
40708

Укладаємо прямий договір з монополістом

Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
6193

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді