Діяльність ФАО в Україні

4 листопада 2022 року підписано Угоду між Кабінетом Міністрів України та Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН – (Food and Agriculture Organization, FAO (ФАО) про створення в Україні Проєктного офісу ФАО та надання організацією допомоги нашій державі.

З української сторони документ за дорученням Уряду підписала Перший віцепрем'єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко. Від Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН - заступник Генерального директора ФАО Лоран Тома.

«Від імені українського народу та від наших виробників дякую за допомогу, яку надала та продовжує надавати ФАО з початку широкомасштабного вторгнення росії. Зокрема, завдяки реалізації ФАО в Україні Плану швидкого реагування, відновлюються виробничі та експортні потужності української агросфери. А також поліпшується життя людей, яким ФАО надає допомогу. Переконана, з відкриттям Проєктного офісу співробітництво між ФАО та Україною, яке триває вже багато років, отримає нову динаміку. 

Посилення співпраці важливе сьогодні й з огляду на необхідність пролонгування «зернової ініціативи», терміни якої спливають 19 листопада. Україна сподівається на підтримку ФАО з цього питання. Це надзвичайно актуально і для України, і для країн, де є проблеми з продовольчою безпекою», - зазначила Юлія Свириденко.

У свою чергу, заступник Генерального директора ФАО Лоран Тома підкреслив, що після початку широкомасштабних бойових дій ФАО розширила свою діяльність в Україні для підтримки сільгоспвиробництва та продовольчих систем з метою захисту  постраждалих від війни домогосподарств та громад

«Ця угода дозволяє розширити співпрацю в країні, підвищити сільськогосподарський потенціал України та захистити продовольчу безпеку кожного вразливого українця», – зазначив Лоран Тома.

Нагадаємо, що за фінансової підтримки, зокрема, Японії, Канади та Minderoo Foundation, ФАО спільно з Урядом України реалізує Стратегію щодо підтримки зберігання зерна. Мета програми - допомога фермерам тимчасовими засобами для зберігання врожаю та підтримка на високому рівні експортного потенціалу України. Стратегія передбачає постачання українським аграріям рукавів для зберігання зерна, обладнання для навантаження та розвантаження, а також модульних зерносховищ. Загалом  у межах Стратегії передбачається забезпечити зберігання щонайменше 4,07 млн тонн зерна (25% від загальнонаціональної потреби).

Окрім цього ФАО допомагає дрібним фермерам з насінням озимої пшениці: зараз організація передає аграріям 5 тисяч тонн насіння для забезпечення врожаю у 2023. А з початку широкомасштабного вторгнення ФАО надала десяткам тисяч українських виробників екстрену сільськогосподарську допомогу у вигляді насіннєвого матеріалу та підтримує сільські домогосподарства багатоцільовою грошовою допомогою і ваучерами на придбання сільськогосподарських засобів виробництва та інструментів.

У цілому на здійснення Плану швидкого реагування в Україні та Стратегії щодо підтримки зберігання зерна ФАО планує залучити $180,4 млн.

Довідка

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (Food and Agriculture Organization, FAO) – спеціалізована установа Організації Об'єднаних Націй. Мета діяльності – забезпечення продовольчої безпеки у світі, підвищення рівня харчування та стандартів життя у країнах-членах. З Україною співпрацює з 2003 року, надаючи  екстрену агропродовольчу допомогу та реалізуючи програми  розвитку.

Джерело: офіційний сайт Мінекономіки

 

 

 

додаток

Статті за темою

Усі статті за темою

Внесення змін до проектної документації

Замовник отримав розроблену проектну документацію, але кошти на її реалізацію було виділено невчасно. Коли можна було почати будівництво виникла необхідність внести зміни до проекту. Втім, договір на розробку проектної документації було укладено за результатами тендеру. Як діяти?
41095

Канцтовари: обираємо код ДК для закупівлі

Здавалося б, що закупівля канцтоварів досить буденна і зрозуміла. Проте, ні. Тут є де помилитися, зокрема, неправильно обрати код ДК для деяких канцтоварів, або ж неправомірно поділити предмет закупівлі. Щоб вберегтися від хибних дій, дізнайтеся, як оприлюднювати закупівлю канцтоварів
6164

Настанова з визначення вартості будівництва із змінами

Настанова з визначення вартості будівництва затверджена Наказом Мінінфраструктури 01 листопада 2021 № 281. З того часу Настанова зазнала 4-х змін. Скачайте актуальний текст цього нормативного документа разом із додатками
4340

Укладаємо прямий договір з монополістом

Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
6301

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді