Діяльність ФАО в Україні

4 листопада 2022 року підписано Угоду між Кабінетом Міністрів України та Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН – (Food and Agriculture Organization, FAO (ФАО) про створення в Україні Проєктного офісу ФАО та надання організацією допомоги нашій державі.

З української сторони документ за дорученням Уряду підписала Перший віцепрем'єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко. Від Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН - заступник Генерального директора ФАО Лоран Тома.

«Від імені українського народу та від наших виробників дякую за допомогу, яку надала та продовжує надавати ФАО з початку широкомасштабного вторгнення росії. Зокрема, завдяки реалізації ФАО в Україні Плану швидкого реагування, відновлюються виробничі та експортні потужності української агросфери. А також поліпшується життя людей, яким ФАО надає допомогу. Переконана, з відкриттям Проєктного офісу співробітництво між ФАО та Україною, яке триває вже багато років, отримає нову динаміку. 

Посилення співпраці важливе сьогодні й з огляду на необхідність пролонгування «зернової ініціативи», терміни якої спливають 19 листопада. Україна сподівається на підтримку ФАО з цього питання. Це надзвичайно актуально і для України, і для країн, де є проблеми з продовольчою безпекою», - зазначила Юлія Свириденко.

У свою чергу, заступник Генерального директора ФАО Лоран Тома підкреслив, що після початку широкомасштабних бойових дій ФАО розширила свою діяльність в Україні для підтримки сільгоспвиробництва та продовольчих систем з метою захисту  постраждалих від війни домогосподарств та громад

«Ця угода дозволяє розширити співпрацю в країні, підвищити сільськогосподарський потенціал України та захистити продовольчу безпеку кожного вразливого українця», – зазначив Лоран Тома.

Нагадаємо, що за фінансової підтримки, зокрема, Японії, Канади та Minderoo Foundation, ФАО спільно з Урядом України реалізує Стратегію щодо підтримки зберігання зерна. Мета програми - допомога фермерам тимчасовими засобами для зберігання врожаю та підтримка на високому рівні експортного потенціалу України. Стратегія передбачає постачання українським аграріям рукавів для зберігання зерна, обладнання для навантаження та розвантаження, а також модульних зерносховищ. Загалом  у межах Стратегії передбачається забезпечити зберігання щонайменше 4,07 млн тонн зерна (25% від загальнонаціональної потреби).

Окрім цього ФАО допомагає дрібним фермерам з насінням озимої пшениці: зараз організація передає аграріям 5 тисяч тонн насіння для забезпечення врожаю у 2023. А з початку широкомасштабного вторгнення ФАО надала десяткам тисяч українських виробників екстрену сільськогосподарську допомогу у вигляді насіннєвого матеріалу та підтримує сільські домогосподарства багатоцільовою грошовою допомогою і ваучерами на придбання сільськогосподарських засобів виробництва та інструментів.

У цілому на здійснення Плану швидкого реагування в Україні та Стратегії щодо підтримки зберігання зерна ФАО планує залучити $180,4 млн.

Довідка

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (Food and Agriculture Organization, FAO) – спеціалізована установа Організації Об'єднаних Націй. Мета діяльності – забезпечення продовольчої безпеки у світі, підвищення рівня харчування та стандартів життя у країнах-членах. З Україною співпрацює з 2003 року, надаючи  екстрену агропродовольчу допомогу та реалізуючи програми  розвитку.

Джерело: офіційний сайт Мінекономіки

 

 

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зміна ціни в договорах про закупівлю продуктів харчування

Скористаєтеся порадами, які допоможуть запобігти проблемам під час закупівлі продуктів харчування. А також отримаєте детальний механізм зміни ціни договору — шість правил допоможуть уникнути неприємностей, які мали замовники в наведених прикладах
125

Перелік робіт з поточного та капітального ремонту

Коли плануєте ремонт будівлі, буває важко визначитися належить предмет закупівлі до поточного чи капітального ремонту. Пропонуємо ознайомитися з переліком таких робіт, щоб обрати правильно код ДК
198

Погодження договорів з Мінцифрою у 2024 році

У 2024 році порядок погодження проєктів за Національною програмою інформатизації змінився. У статті розглянемо, що врахувати замовнику, щоб погодити проєкти з Мінцифри
14714

Закупівля комп’ютерної техніки у 2024 році

Якщо у 2024 запланували закупівлю комп’ютерної техніки, вам необхідно врахувати чимало важливих аспектів. Розкажемо, як правильно визначити потребу, встановити очікувану вартість та що вимагати від учасників
6048

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді