Описка в назві предмета закупівлі: чи можна якось виправити

Автор
експерт, консультант з публічних закупівель, канд. екон. наук
Замовник під час оголошення відкритих торгів у назві товару за кодом ЄЗС допустив помилку. Назву предмета закупівлі з опискою він вказав у річному плані, оголошенні та у всіх документах відкритих торгів. Чи можна виправити таку помилку?

buhuchet_007.jpg

Закон не передбачає умов для виправлення технічних помилок чи описок. Проте, вони трапляються і досить часто виявляють такі помилки уже після проведення процедури закупівлі, тож замовникам доводиться шукати вирішення цього питання. Пояснимо, на що спиратися.

Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад визначає Закон № 922. Порядок застосування основної процедури закупівлі «Відкриті торги» визначає розділ IV Закону. Проте у його законодавчих нормах не передбачена можливість для замовника виправити технічні помилки чи описки, допущені ним в оприлюдненій в ЕСЗ інформації.

Окремі рекомендації, як діяти в такій ситуації, надало Казначейство у листі від 11.12.2019 № 24-10-08/21940.

Докладніше ►►►

Статті за темою

Усі статті за темою

Код ДК 2015: як обрати без помилок

Як визначити код ДК – цим запитанням турбується кожен закупівельник перед початком закупівлі. Неправильне визначення коду ДК може призвести до порушень закупівельного законодавства. Все, що потрібно знати про код ДК – у статті
3511

Проектно-кошторисна документація (ПКД)

Проєктно-кошторисна документація — це основний документ в будівництві, що закладає вимоги до об’єкта. Будь-яке будівництво починається з проектування та складання кошторису витрат. Але чи є розробка ПКД окремим предметом закупівлі, чи це частина робіт з будівництва, хто її має замовляти та на підставі якого документа розробляти? Експерт роз’яснює все детально
74376

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді