Мінекономіки нагадало, що законодавчі норми, які з 2022 року строком на 10 років запроваджують вимогу щодо ступеня локалізації в Україні для закупівлі окремих товарів, вартістю від 200 тис. грн, працюють від 14 липня.
Загалом ступінь локалізації виробництва — це показник місцевої складової у собівартості товару, що є предметом закупівлі. Визначає ступінь локалізації самостійно виробник товару, що є предметом закупівлі, а підтверджує її — уповноважений орган у порядку, встановленому КМУ.
Замовники застосовують ступінь локалізації до товарів, перелік яких містить підпункт 2 пункту 6-1 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 922. Перелік таких товарів з підтвердженим ступенем локалізації виробництва формує та оприлюднює на своєму вебсайті уповноважений орган.
Уповноважений орган має також моніторити дотримання вимог щодо ступеня локалізації виробництва предметів закупівлі, внесених до переліку товарів з підтвердженим ступенем локалізації виробництва, в порядку, встановленому КМУ.
Наразі такий Порядок перебуває на погодженні із заінтересованими органами.
На що мають зважити замовники ►►►
Джерело: лист Мінекономіки від 21.07.2022 № 3323-04/50717-06
Сильна підтримка — сильна Україна! Це звичайно про нас із вами. Ми опинилися в невідомому досі для нас становищі. Тому щоб ви та ваша компанія залишалася у робочій колії, пропонуємо підтримку. Зекономте на передплаті журналу "Держзакупівлі", а також до експертно-правової системи «Експертус Держзакупівлі». Обговоріть передплату з вашим менеджером: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні) або напишіть у чат. Миру нам. |
Запит пропозицій постачальників замовники вже давно використовують як альтернативу відкритим торгам для закупівлі товарів. За яких умов можна використовувати запит пропозицій постачальників та як діяти на кожному етапі такої закупівлі — розбираємо
Завершальним етапом розробки ПКД є експертиза. Дізнайтеся, в яких випадках вона обов’язкова, а в яких – ні
Не витрачайте час на складання документів. Скачайте готові зразки протоколів уповноваженої особи, щоб швидко оформити рішення під час проведення закупівлі
Грудень — чи не найважливіший закупівельний місяць. Маємо завершити закупівлі 2024 року, забезпечити безперервну потребу в товарах та послугах на початку січня, а також подбати про перші закупівлі 2025 року.
Підсумовуємо законодавчі нововведення листопада. Переконайтеся, що нічого не пропустили!