Кабмін удосконалює механізми забезпечення гарячим харчуванням учнів початкових класів

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про порядок надання субвенцій для організації безоплатного харчування учнів початкових класів

Кабмін удосконалює механізми забезпечення гарячим харчуванням учнів початкових класів

Обов’язкові закупівлі продуктів харчування в електронному каталозі

Документ передбачає розширення можливостей фінансування та підвищення ефективності використання коштів субвенції.

Серед основних змін

1. Розширення переліку закладів освіти, які отримують субвенцію

До програми входять спеціальні заклади загальної середньої освіти та заклади спеціалізованої освіти. Тобто фінансування буде спрямовано на всі школи комунальної форми власності, де є учні початкових класів.

Учні, які навчаються за індивідуальним навчальним планом (педагогічний патронаж), також отримуватимуть гаряче харчування, якщо вони перебувають у закладі освіти.

2. Удосконалення фінансових механізмів.

Послуги з харчування (кейтеринг або аутсорсинг) можуть надавати як приватні компанії, так і комунальні підприємства громади.

Передбачено обов’язкове співфінансування:

  • 70% вартості харчування покривають кошти субвенції;
  • 30% – місцеві бюджети, міжнародна технічна допомога, благодійні внески або інші джерела, не заборонені законодавством.

3. Раціональне використання коштів.

Субвенція не буде враховувати учнів, які вже отримують безоплатне харчування за законом (наприклад, діти постраждалих від Чорнобильської катастрофи). Це зменшить ризик неефективного використання державних коштів.

Якщо наприкінці року залишаються невикористані кошти субвенції, їх можна спрямувати на закупівлю харчових продуктів для забезпечення гарячими обідами учнів у перші 10 навчальних днів січня наступного року.

4. Прозоре формування вартості.

Вартість харчування для учнів початкових класів не може перевищувати вартості гарячих обідів для пільгових категорій учнів 5-11(12) класів. Таке рішення сприятиме забезпеченню рівної якості харчування всіх дітей у закладі освіти.

Завдяки таким змінам Уряд прагне розширити доступ дітей до якісного гарячого харчування і створити умови для ефективного використання державних коштів.

Джерело: офіційний сайт МОН

обгрунтування закупівлі

Статті за темою

Усі статті за темою

Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів

Щоб ввести закінчений об’єкт будівництва в експлуатацію, необхідно отримати сертифікат. У статті розглянемо порядок прийняття об’єкта в експлуатацію, необхідні документи та аспекти оплати
180

Оборонні закупівлі в умовах воєнного стану

За кошти державного та місцевого бюджету замовники оплачують товари, роботи та послуги. Оплаті передує укладення договору з постачальником, виконавцем робіт, надавачем послуг. А договір укладають за результатами проведення оборонних та публічних закупівель. В умовах воєнного стану ці закупівлі мають окремі особливості. Розглянемо їх
2429

Локальний кошторис

Неправильне складання кошторису може призвести до завищених витрат, конфліктів між замовником і підрядником та затримок у проекті. Як скласти локальний кошторис так, щоб уникнути помилок? Чому важливо дотримуватися Настанови? У статті розглянемо аспекти, які допоможуть зробити цей процес прозорим і ефективним
82

Приватизація комунального та державного майна в умовах воєнного стану

Порушення умов приватизації може призвести до судових позовів і анулювання результатів торгів. Судова практика свідчить, що навіть незначні порушення процедур стають підставою для скасування угод. У статті розглянемо особливості приватизації державного та комунального майна, зокрема в умовах воєнного стану
1201

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді