БЕБ викрило службових осіб державних установ Запорізької області Збройних Сил України та фізичних осіб-підприємців, які заволоділи державними коштами в особливо великих розмірах
Перевірка та моніторинг закупівель
|
|
Штрафи у публічних закупівлях за статтею 164-14 КпАП
Скачати
|
Слідством встановлено, що підозрювані на початку 2024 року уклали прямі договори на закупівлю дров для потреб підрозділів ЗСУ у Запорізькій області за значно завищеними цінами. У такий спосіб вартість закупівлі було збільшено на 5 млн грн.
Аби легалізувати привласнені кошти, учасники схеми залучили фізичних осіб-підприємців, які вивели їх у готівку. Розмір завданих державі збитків підтверджується результатами судової-економічної експертизи.
Детективи БЕБ повідомили про підозру 2 посадовцям та 4 фізособам-підприємцям за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Також 4 підприємців повідомлено про підозру за ч.2, ст.209 Кримінального кодексу України (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом).
За клопотанням сторони обвинувачення ухвалою слідчого судді накладено арешт на майно підозрюваних у розмірі 26 млн грн. Наразі вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів підозрюваним у вигляді застави. Досудове розслідування триває.
Оперативний супровід здійснюють співробітники УСР в Запорізькій області ДСР Національної поліції України. Процесуальне керівництво здійснюють прокурори Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Офісу Генерального прокурора.
Джерело: офіційний сайт БЕБ
✔️Ґрунтовні лекції, що поєднують законодавчу базу та експертні висновки ✔️ Навчання у зручному онлайн-форматі ✔️ Відеопояснення від провідних експертів ✔️ Сертифікат про підвищення кваліфікації від Юридичного університету Ярослава Мудрого
Перегляньте записи вебінарів від Вищої школи Закупівельника, щоб розібратися у нюансах участі у публічних закупівлях
Кожен учасник торгів змагається за перемогу. А що робити, коли довгоочікуваний тріумф уже став реальністю? Після оголошення переможця наступає новий, не менш відповідальний етап — підписання контракту. Важливо знати, у який термін можна укласти договір і коли необхідно надати забезпечення його виконання.
У статті розібрали, що таке антикорупційна програма юридичної особи. Кому обов'язково потрібно розробляти антикорупційну програму, а кому — ні
Участь у публічних закупівлях пов'язана з різними витратами, які можуть виявитися значущими для учасників. У цій статті ми розглянемо, які витрати можуть понести учасники, включаючи вартість подання тендерної пропозиції та вартість оскарження в АМКУ. Розуміння цих факторів допоможе більш точно оцінювати свої можливості та готуватись до тендерних процедур з максимальною ефективністю