ВЕБІНАР. Особливості закупівель електроенергії у кінці року
Постанова, зокрема, частково повертає перевірки безпечності нехарчової продукції у відповідних галузях, наприклад:
- побутова техніка;
- автоприлади;
- комп'ютери;
- циркулярні пили;
- підіймачі для обслуговування транспорту;
- газонокосилки;
- кухонні комбайни тощо.
Документ ухвалений на виконання зобов’язань України перед міжнародними партнерами.
«Ухвалення такого рішення є вимогою наших європейських партнерів. Зокрема, це – необхідний крок в рамках рекомендацій Європейської Комісії з підготовки до укладення Угоди АСАА («промислового безвізу») та програми Ukraine Facility. Також це допоможе захистити споживачів від порушень безпеки нехарчової продукції та законодавства на ринку надання житлово-комунальних послуг, щодо яких ми регулярно отримували скарги», – зазначив Заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.
Згідно з рішенням Уряду, відновлюються планові та позапланові перевірки нехарчової продукції у 3-х пріоритетних напрямках Угоди АСАА:
- електромагнітної сумісності;
- низьковольтного електричного обладнання;
- безпеки машин і механізмів.
Також відновлюються позапланові перевірки у сфері надання комунальних послуг, зокрема щодо:
- встановлення державних регульованих цін;
- законодавства про захист прав споживачів та метрологічного нагляду.
Під час попередніх консультацій легальний бізнес підтримав посилення нагляду за безпечністю нехарчової продукції. Адже це перешкоджатиме роботі нелегальних постачальників.
Довідково
Уряд спільно з Радою з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану, Радою бізнес-омбудсмена запустили комунікаційну складову платформи «Зроблено в Україні», яка допоможе виміряти рівень задоволеності підприємців державними інституціями та послугами, а також отримати зворотній зв'язок щодо порушень та перевищення повноважень органів контролю та нагляду. Вона працює на базі pulse.gov.ua.
Джерело: офіційний сайт Мінекономіки