Чи подавати до органів Казначейства протокол УО як підтвердний документ
«Перехід від гуманітарної допомоги до конкретних проєктів відновлення дасть громадам можливість брати участь у процесі прийняття рішень, самостійно визначати пріоритети відновлення на місцях та стимулюватиме економічний підйом через створення робочих місць. Це один з інструментів довготривалих рішень післявоєнного періоду» – зазначив Віце-премʼєр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.
Заступники голів обласних військових адміністрацій Сумської та Миколаївської областей представили своє бачення реалізації такого переходу. Пріоритетними напрямками для Миколаївщини є:
- відновлення критичної інфраструктури;
- будівництво та ремонт житлових приміщень для розміщення внутрішньо переміщених осіб;
- закупівля шкільних автобусів та транспорту для соціально вразливих груп;
- гранти для економічного відновлення (відновлення підприємницької діяльності та створення нових робочих місць, виділення коштів на відкриття бізнесу для представників соціально вразливих груп);
- розширення мережі адміністративних сервісних центрів;
- розмінування сільськогосподарських територій та водних площ.
У Сумській області для реалізації стратегії переходу від гуманітарної допомоги до проєктів відновлення створені 57 технічних завдань за основними напрямками:
- економічні інновації;
- аграрний сектор;
- людський потенціал;
- безпековий регіон;
- промисловий комплекс.
Координація дій з Мінінфраструктури та міжнародними партнерами дозволить регіонам ефективніше використовувати кошти та зробити відновлення й розвиток сталими.
Джерело: офіційний сайт Мінінфраструктури