ВЕБІНАР. Як оборонному замовнику правильно провести спрощену закупівлю
Документ, розроблений за участі Мінекономіки, підтриманий Парламентом в другому читанні та в цілому на засіданні 22 лютого 2024 року.
«Держава надсилає важливий сигнал бізнесу, що працює на забезпечення потреб безпеки та оборони, українським виробникам – їх інтереси будуть захищені. У нас спільні цілі: відбити ворога, відбудувати країну, забезпечити сталі високі темпи розвитку економіки. На їх досягнення сьогодні працюють спільно і наші захисники, і бізнес, і увесь український народ. Сьогоднішнє рішення – важливий результат наших зустрічей із бізнесом щодо тиску на них з боку силових структур та перешкоджання ефективній роботі. Міністерство економіки відкрите до діалогу з бізнесом, бо лише спільно ми можемо знайти ефективні рішення», – зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко.
Ухвалений Верховною Радою проєкт закону №10454 передбачає, зокрема що:
- в разі придбання товарів, робіт і послуг для потреб безпеки та оборони за неконкурентною процедурою або без проведення процедури закупівель, рівень прибутку не може перевищувати граничного рівня прибутку, встановленого Урядом;
- для випадків, де рівень прибутку Урядом не був встановлений, ціна мала визначатися відповідно до пропозиції виконавця з урахуванням прибутку такого виконавця.
Вищезазначені норми застосовуються до всіх держконтрактів з оборонних закупівель, укладених за неконкурентною процедурою або без процедури за весь час дії воєнного стану. Тобто закон має ретроспективний напрям, що дозволятиме правоохоронним органам закрити справи, порушені раніше через неузгодженість нормативного поля. Закон набуде чинності після підписання Президентом України та опублікування.
Джерело: офіційний сайт Мінекономіки