Чи подавати до органів Казначейства протокол УО як підтвердний документ
Мета змін:
- гармонізувати та оптимізувати процеси та перелік документів, що застосовують під час відкриття/закриття рахунків клієнтів в органах Казначейства та їх подальшого розрахунково-касового обслуговування, у тому числі дистанційного;
- посилити відповідальність клієнтів та їх посадових осіб за інформаційну безпеку під час підключення та використання системи дистанційного обслуговування «Клієнт казначейства — Казначейство».
Зокрема, новою редакцією Порядку пропонують клієнтам разом із карткою (тимчасовою карткою) зі зразками підписів та відбитка печатки подавати до органів Казначейства інформацію про кваліфіковані електронні підписи та кваліфіковану електронну печатку (додаток 10 до Порядку).
Цей наказ набирає чинності з дня опублікування. На момент підготовки матеріалу офіційно не опублікований.
Після набрання чинності наказом Державна казначейська служба у тримісячний строк повинна забезпечити переукладення з клієнтами договорів про здійснення розрахунково-касового обслуговування відповідно до вимог оновленого Порядку.
За неможливості в тримісячний строк переукладення договорів про здійснення розрахунково-касового обслуговування з клієнтами, що розташовані на ТОТ та зони бойових дій, і не здійснюють свою діяльність у штатному режимі, такі договори переукладатимуть протягом трьох місяців з дня припинення або скасування правового режиму воєнного стану в Україні.
За інформацією експертно-правової системи «Експертус Держзакупівлі».
Джерело: наказ Мінфіну «Про внесення змін до Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України» від 18.01.2024 № 23