НАЗК підключило Міноборони до Єдиного порталу викривачів

Національне агентство з питань запобігання корупції підключило до Єдиного порталу повідомлень викривачів (далі – Портал) Міністерство оборони України.

НАЗК підключило Міноборони до Єдиного порталу викривачів

Чи вимагати в переможця процедури закупівлі інформаційну довідку з Реєстру НАЗК

Відтепер його працівники можуть повідомляти (в тому числі й анонімно) про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень.

Наразі до цього Порталу підключено вже 106 публічних організацій, серед яких:

  • спеціально уповноважені суб’єкти у сфері протидії корупції;
  • міністерства;
  • відомства;
  • обласні державні (військові) адміністрації;
  • міські та місцеві ради тощо. 

Портал забезпечує цілодобовий відкритий доступ для подання повідомлень через внутрішні канали. Це – зручний і простий інструмент, який мінімізує людський фактор, унеможливлює втручання в систему і витік інформації. Тож, у випадку, коли стало відомо про факти корупційних правопорушень у організації, НАЗК просить повідомляти про них. Портал підкаже, як це зробити швидко і правильно.

Національне агентство закликає публічні органи, інституції та організації подавати документи згідно черговості для приєднання до Порталу, а також надає консультативну та практичну допомогу. Нагадаємо, 6 вересня 2023 року НАЗК запустило Єдиний портал повідомлень викривачів, на якому громадяни можуть повідомляти про факти корупції.

Портал – це один з інструментів реалізації антикорупційної політики, створення якого передбачено Законом України «Про запобігання корупції» та Державною антикорупційною програмою на 2023-2025 роки (ДАП). Тому забезпечення роботи спеціального ресурсу, на якому викривачі можуть безпечно повідомляти про факти корупції, є одним з пріоритетів НАЗК.

Джерело: офіційний сайт НАЗК

службова записка на закупівлю

Статті за темою

Усі статті за темою

Моніторинг публічних закупівель

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2024 році, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
5092

Оскарження рішень АМКУ

Замовник має виконати рішення АМКУ не пізніше 30 днів з дня його прийняття. Або ж може оскаржити таке рішення до суду. Як оскаржити рішення Антимонопольного комітету, якщо ви з ним не згодні та які докази підготувати - роз’яснюємо у статті
10878

Що варто знати про нецільове використання бюджетних коштів

За нецільове використання бюджетних коштів, можуть не тільки оштрафувати, а й притягнути до кримінальної відповідальності! Дізнайтеся все про цей важливий аспект і вбережіть себе від неприємностей. Розберемо свіжу судову практику
14988

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді