Комітет з питань економічного розвитку розглянув у другому читанні проект Закону «Про внесення зміни до розділу X "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про публічні закупівлі" щодо забезпечення можливості закупівель лікарських засобів за договорами керованого доступу» (№ 4662).
ФАХІВЕЦЬ З ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ — 2022

Метою законопроекту є удосконалення доступу пацієнтів до інноваційних медичних технологій за рахунок бюджетних коштів із застосуванням процедур договорів керованого доступу (ДКД).
У проекті пропонується тимчасово, до 31 грудня 2023 року, не поширювати дію Закону «Про публічні закупівлі» на закупівлю оригінальних (інноваційних) лікарських засобів, що підлягають закупівлі за ДКД. При цьому передбачається оприлюднення в електронній системі закупівель інформації про міжнародну непатентовану назву (за наявності), торговельну назву, форму випуску та дозування лікарського засобу, щодо якого укладено договір керованого доступу, а також про заявника, уповноваженого представника заявника, строк дії договору керованого доступу та щорічного звіту за результатами моніторингу ДКД.
Крім того, шляхом внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я, уточнюються деякі питання укладення ДКД.
Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду у другому читанні прийняти законопроект в цілому.
Джерело: Верховна Рада України
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.
Настанова з визначення вартості будівництва затверджена Наказом Мінінфраструктури 01 листопада 2021 № 281. З того часу Настанова зазнала 4-х змін. Скачайте актуальний текст цього нормативного документа разом із додатками
Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
Замовник закуповує товари за переліком визначеним Законом № 922 та додатковим переліком визначеним постановою КМУ №782 , виключно якщо їх ступінь локалізації виробництва у 2025 році дорівнює чи перевищує 25%. Дізнайтеся, які товари належать до цих переліків
У консультації пояснимо, як правильно провести тендер на закупівлю юридичних послуг. Та надамо приклади умов договору про юридичні послуги на тендер
Підсумовуємо законодавчі нововведення червня. Переконайтеся, що нічого не пропустили!