КМУ ухвалено постанову про самоаудит законодавства на предмет його відповідності європейським стандартам

Уряд ухвалив постанову про селф-скринінг (або самоаудит) українського законодавства на предмет його відповідності європейським стандартам.
Обрати ▶

На п’ятий день повномасштабної війни за ініціативи Президента України Володимира Зеленського Україна підписала заявку на членство в Євросоюзі. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 28 лютого озвучив конкретні результати, які вдалося досягти за цей час.

«Україна стала державою-кандидатом в члени ЄС. Ми виконали дві третини Угоди про асоціацію. Отримали 5 «безвізів» із Європейським Союзом: енергетичний, транспортний, економічний, митний, цифровий. Євросоюз надає нашій державі безпрецедентну політичну, військову, фінансову, гуманітарну підтримку та впровадив уже десять санкційних пакетів проти росії», — сказав Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр підкреслив, що Україна має амбіцію цьогоріч відкрити переговори про членство, а за два роки бути готовою до вступу в Євросоюз.

«Наразі важливо провести точну оцінку наших зусиль, побачити слабкі місця та зрозуміти, де слід посилитися. Для цього ухвалюємо постанову про селф-скринінг (або самоаудит) українського законодавства на предмет його відповідності європейським стандартам», — зазначив очільник Уряду.

До 30 червня 2023 року міністерства та ЦОВВ мають провести відповідну роботу, а до 30 серпня подати Уряду звіт. Як зауважив Прем’єр-міністр, у ньому обов’язково мають бути конкретні пропозиції, як узгодити секторальне законодавство відповідно до права ЄС. Координуватиме процес Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Джерело: офіційний сайт КМУ

 

 

Статті за темою

Усі статті за темою

Індикатори ризиків публічних закупівель 2025

У вересні 2024 року Мінфін оновив методику визначення та перелік індикаторів ризиків. Пояснимо, що собою являють індикатори ризику, як вони впливають на закупівлі та що потрібно враховувати замовникам у 2025 році
5575

Що таке конфлікт інтересів

Якщо ви проводите публічні закупівлі, маєте чітко розуміти, що таке «конфлікт інтересів». Якщо цього не врахуєте, ризикуєте наразитися на штраф та визнання договору недійсним. Головне про види конфліктів, відповідальність та запобігання їм — роз’яснює експерт
10252

Держаудитслужба: повноваження та перевірки

Розглянемо якими нормативно-правовими актами визначені повноваження Держаудитслужби щодо контролю у сфері публічних закупівель, які контрольні заходи вона може проводити та за наявності яких підстав
17163

Відповідальність у сфері закупівель: судова практика

Кількість порушень у сфері публічних закупівель зростає з кожним роком. Учасники закупівельного процесу несуть як кримінальну так і адміністративну відповідальність. Кого і за що нині можуть притягти до відповідальності — детально у статті
46952

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді