КМУ ухвалено постанову про самоаудит законодавства на предмет його відповідності європейським стандартам

Уряд ухвалив постанову про селф-скринінг (або самоаудит) українського законодавства на предмет його відповідності європейським стандартам.
Обрати ▶

На п’ятий день повномасштабної війни за ініціативи Президента України Володимира Зеленського Україна підписала заявку на членство в Євросоюзі. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 28 лютого озвучив конкретні результати, які вдалося досягти за цей час.

«Україна стала державою-кандидатом в члени ЄС. Ми виконали дві третини Угоди про асоціацію. Отримали 5 «безвізів» із Європейським Союзом: енергетичний, транспортний, економічний, митний, цифровий. Євросоюз надає нашій державі безпрецедентну політичну, військову, фінансову, гуманітарну підтримку та впровадив уже десять санкційних пакетів проти росії», — сказав Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр підкреслив, що Україна має амбіцію цьогоріч відкрити переговори про членство, а за два роки бути готовою до вступу в Євросоюз.

«Наразі важливо провести точну оцінку наших зусиль, побачити слабкі місця та зрозуміти, де слід посилитися. Для цього ухвалюємо постанову про селф-скринінг (або самоаудит) українського законодавства на предмет його відповідності європейським стандартам», — зазначив очільник Уряду.

До 30 червня 2023 року міністерства та ЦОВВ мають провести відповідну роботу, а до 30 серпня подати Уряду звіт. Як зауважив Прем’єр-міністр, у ньому обов’язково мають бути конкретні пропозиції, як узгодити секторальне законодавство відповідно до права ЄС. Координуватиме процес Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Джерело: офіційний сайт КМУ

 

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Штрафи у сфері публічних закупівель

Помилки у публічних закупівлях можуть коштувати надто дорого. З’ясуймо: хто, на кого та в яких розмірах складає штрафи в публічних закупівлях за статею 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення
7207

Моніторинг публічних закупівель

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2024 році, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
5328

Оскарження рішень АМКУ

Замовник має виконати рішення АМКУ не пізніше 30 днів з дня його прийняття. Або ж може оскаржити таке рішення до суду. Як оскаржити рішення Антимонопольного комітету, якщо ви з ним не згодні та які докази підготувати - роз’яснюємо у статті
11191

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді