ВРУ ухвалено законопроєкт, який сприятиме розвитку ринку електромобілів

Парламент ухвалив Закон України «Про деякі питання використання транспортних засобів, оснащених електричними двигунами та внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо подолання паливної залежності і розвитку електрозарядної інфраструктури та електричних транспортних засобів».

Законопроект був розроблений народними депутатами України спільно з Міненерго.

«Ухвалення цього закону не просто створює умови для поширення використання транспортних засобів, оснащених електричними двигунами, розвитку інфраструктури зарядних станцій, але й дозволить зменшити залежність України від імпорту енергетичних ресурсів та сприятиме економічній вигоді у зв’язку з меншою вартістю електроенергії порівняно з іншими видами палива. Також закон дозволить істотно зменшити вартість побудови інфраструктури зарядних станцій, що призведе до збільшення інвестицій у цю галузь», - наголосив заступник Міністра енергетики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Фарід Сафаров.

Закон усуває прогалини в невизначеності термінів у сфері електротранспорту, а забезпечення розвитку електромобілів та інфраструктури станцій зарядки електромобілів визначається пріоритетом формування державної політики у сфері автомобільного транспорту.

Також врегульовуються питання розміщення та приєднання станцій зарядки електромобілів, землевідводу, прокладання ліній електропередачі та діяльність з надання послуг із заряджання систем акумулювання електричної енергії у відповідності до Закону України «Про ринок електричної енергії».

Передбачається, що на міських автобусних маршрутах загального користування у містах із загальною чисельністю населення понад 250 тисяч осіб кількість електробусів у відсотковій частці серед парку автобусів повинна становити не менше 25 % на 1 січня 2030 року та не менше 50 % на 1 січня 2033 року.

Законодавчий акт спрямований на імплементацію положень Директиви 2009/33/ЄС «Щодо просування чистих та енергоефективних транспортних засобів автомобільного транспорту» та Директиви 2014/94/ЄС «Про розгортання інфраструктури для альтернативних видів палива».

Джерело: офіційний сайт Міненерго

 

 

 

 

Тетяна Мішта

Статті за темою

Усі статті за темою

Поточний ремонт: код ДК і предмет закупівлі

Визначити код ДК поточного ремонту — складне завдання як для новачків, так і для досвідчених закупівельників. Щоб зробити все правильно, окрім закупівельного, потрібно знати ще й законодавство у сфері будівництва. Як проходить закупівля послуг з поточного ремонту, як визначити код ДК і предмет закупівлі, дізнайтеся зі статті
52707

Закупівля вогнегасників та їх технічного обслуговування: обираємо код ДК

Щоб дотриматись вимог протипожежної безпеки, замовникам доводиться, зокрема закуповувати первинні засоби пожежогасіння. У консультації з’ясуємо, як обрати відповідний код ДК для закупівлі вогнегасників та їх технічного обслуговування
3355

Навчання з публічних закупівель 2025

Навчання уповноважених осіб у сфері публічних закупівель особливо затребуване у 2025 році. Законодавство під час воєнного стану зазнає змін чи не щомісяця, а відповідальність все ж така висока, штрафи «кусючі». Щоб підвищити свою кваліфікацію закупівельника та уникнути «грошових покарань», оберіть онлайн навчання з публічних закупівель, що найбільше відповідає вашим вимогам. Які є варіанти – розповідаємо
893

Як укладати додаткову угоду на збільшення ціни електроенергії

Укладати додаткові угоди, якщо збільшилася ціна на ринку електроенергії слід з дотриманням певних правил. Інакше є ризик пійматися на гачок недоброчесного постачальника, який закидає вас допками та довідками про зміну ціни на ринку
3934

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді