ВРУ ухвалено законопроєкт, який сприятиме розвитку ринку електромобілів

Парламент ухвалив Закон України «Про деякі питання використання транспортних засобів, оснащених електричними двигунами та внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо подолання паливної залежності і розвитку електрозарядної інфраструктури та електричних транспортних засобів».

Законопроект був розроблений народними депутатами України спільно з Міненерго.

«Ухвалення цього закону не просто створює умови для поширення використання транспортних засобів, оснащених електричними двигунами, розвитку інфраструктури зарядних станцій, але й дозволить зменшити залежність України від імпорту енергетичних ресурсів та сприятиме економічній вигоді у зв’язку з меншою вартістю електроенергії порівняно з іншими видами палива. Також закон дозволить істотно зменшити вартість побудови інфраструктури зарядних станцій, що призведе до збільшення інвестицій у цю галузь», - наголосив заступник Міністра енергетики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Фарід Сафаров.

Закон усуває прогалини в невизначеності термінів у сфері електротранспорту, а забезпечення розвитку електромобілів та інфраструктури станцій зарядки електромобілів визначається пріоритетом формування державної політики у сфері автомобільного транспорту.

Також врегульовуються питання розміщення та приєднання станцій зарядки електромобілів, землевідводу, прокладання ліній електропередачі та діяльність з надання послуг із заряджання систем акумулювання електричної енергії у відповідності до Закону України «Про ринок електричної енергії».

Передбачається, що на міських автобусних маршрутах загального користування у містах із загальною чисельністю населення понад 250 тисяч осіб кількість електробусів у відсотковій частці серед парку автобусів повинна становити не менше 25 % на 1 січня 2030 року та не менше 50 % на 1 січня 2033 року.

Законодавчий акт спрямований на імплементацію положень Директиви 2009/33/ЄС «Щодо просування чистих та енергоефективних транспортних засобів автомобільного транспорту» та Директиви 2014/94/ЄС «Про розгортання інфраструктури для альтернативних видів палива».

Джерело: офіційний сайт Міненерго

 

 

 

 

Статті за темою

Усі статті за темою

Тверда чи динамічна договірна ціна за Настановами

При проведенні тендера замовник повинен визначити вид ціни ще в проекті договору. При цьому він може зазначити, що тверда чи динамічна ціна, вирішиться при переговорах з учасником, якого буде обрано переможцем, на стадії підписання договору
5837

Закупівля програмного забезпечення

Програмне забезпечення це товар чи послуга питання одвічне, адже різні нормативні документи трактують по різному. Що врахувати для закупівлі програмного забезпечення — роз'яснюємо у статті
5090

Проектно-кошторисна документація (ПКД)

Проєктно-кошторисна документація — це основний документ в будівництві, що закладає вимоги до об’єкта. Будь-яке будівництво починається з проектування та складання кошторису витрат. Але чи є розробка ПКД окремим предметом закупівлі, чи це частина робіт з будівництва, хто її має замовляти та на підставі якого документа розробляти? Експерт роз’яснює все детально
72944

Авторське право на проектну документацію

Оскільки проєктна документація є інтелектуальною власністю її розробника, замовник не може вільно оголошувати відкриті торги на її коригування. Маєте врахувати авторське право на проектну документацію, адже виключне право на внесення змін належить лише автору
140

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді