Повоєнна відбудова українського енергосектору створить унікальні можливості для промисловців інших країн

Міністр енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков взяв участь у конференції з промисловцями США щодо відбудови України. На заході були присутні представники Microsoft, Boeing, Cargill, General Electric, Coca-Cola, Siemens, U.S. Steel та ін.

Спільні проєкти України та США з відновлення енергосектору на принципах сталості посилять конкурентоспроможність промисловості обох держав. 

На цьому наголосив заступник Міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков під час конференції з промисловцями США щодо відбудови України.

Ярослав Демченков звернувся до найбільшої у США асоціації промисловців (National Association of Manufacturers), що представляє 14 тисяч компаній, та закликав брати участь у плануванні відновлення енергосектору України, який наразі зазнає систематичних обстрілів від російських окупантів. 

«Енергетичний перехід, який буде прискореним після нашої перемоги, – це можливості для промисловців США, України та європейських країн нарощувати виробничий потенціал. Інвестиції в проєкти енергетичного переходу України є також інвестиціями у посилення енергетичної безпеки континенту. Запрошуємо американський бізнес заходити в Україну, і ми разом знайдемо проєкти для впровадження інноваційних рішень у сфері енергетики», – сказав Ярослав Демченков.  

Окремо заступник Міністра зупинився на планах повоєнного відновлення енергетичного сектору України. За його словами, Україна інвестуватиме у розвиток відновлюваних джерел енергії, атомну енергетику, проєкти децентралізації та посилення стійкості енергосистеми. 

«Партнери мають сфокусуватися на розвитку технологій та будівництві виробничих потужностей для енергетики майбутнього в Україні та країнах-союзниках. У ході зеленого енергетичного переходу наша мета розкрити енергетичний потенціал регіонів та посилити їх енергетичну стійкість. Це стане однією з кращих інвестицій у відбудову України», – сказав Ярослав Демченков та звернув увагу, що для успішності зеленого переходу важливо розвивати нові професійні навички у спеціалістів та відкривати компаніям на місцях можливості для реалізації спільних проєктів.

Урядовець також підкреслив, що однією з ключових умов для прискореного зеленого переходу є повна інтеграція енергетичних ринків України та ЄС.

Ярослав Демченков звернувся до аудиторії з проханням підтримати оперативну відбудову енергетичного сектору України, який наразі зазнає систематичних обстрілів від російських окупантів. 

«Поставки високовольтних трансформаторів - сьогодні найперший пріоритет для України. Однак, список потреб значно ширший,  – сказав заступник Міністра енергетики. – Виробництво нового обладнання потребує часу. Тому ми звертаємося до партнерів перевірити свої склади на наявність вже готового обладнання або того, що раніше використовувалося і яке можна якнайшвидше надіслати до України». 

Ярослав Демченков закликав учасників конференції брати участь в оперативній відбудові та проведенні ремонтних робіт через Фонд підтримки енергетики України, який діє при Енергетичному Співтоваристві: «Прозора робота Фонду, в якому закупівлі проводить Проєкт енергетичної безпеки Агенції США з міжнародного розвитку, дозволяє компаніям з абсолютно всіх країн світу пропонувати свої послуги та обладнання для України».

Джерело: офіційний сайт Міненерго

 

 

 

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дефектний акт — зразок

На балансі кожного замовника перебуває хоча б один основний засіб. Коли настає час ремонтувати його або списати, необхідно оформити документи. Сьогодні розглянемо дефектний акт. Коли, хто та як має його оформити? Роз’яснення, зразок та бланк для вас — у статті
75452

Проектно-кошторисна документація (ПКД)

Проєктно-кошторисна документація — це основний документ в будівництві, що закладає вимоги до об’єкта. Будь-яке будівництво починається з проектування та складання кошторису витрат. Але чи є розробка ПКД окремим предметом закупівлі, чи це частина робіт з будівництва, хто її має замовляти та на підставі якого документа розробляти? Експерт роз’яснює все детально
64198

Перелік робіт з поточного та капітального ремонту

Коли плануєте ремонт будівлі, буває важко визначитися належить предмет закупівлі до поточного чи капітального ремонту. Пропонуємо ознайомитися з переліком таких робіт, щоб обрати правильно код ДК
446

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді