Запис вебінару про закупівлю ліків в е-каталозі
«Уряд робить ще один крок до дерегуляції бізнесу. Державна політика дерегуляції є одним з основних елементів практичної імплементації нової моделі розвитку України та невід'ємною складовою європейської інтеграції. В українських реаліях дерегуляція є необхідним інструментом, місією якого є кардинальне поліпшення бізнес-клімату, зокрема, інвестиційного клімату в Україні, створення нових робочих місць та підвищення якісних стандартів життя», - заявила Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко.
За її словами, за результатами проведеного аналізу нормативно-правового поля у сфері державного регулювання видів господарської діяльності виявлено більше 1 000 інструментів державного регулювання, зокрема:
- дозволів - 528;
- ліцензій - 224;
- погоджень - 157;
- висновків - 145;
- свідоцтв - 121;
- декларацій - 55;
- повідомлень - 42;
- посвідчень 23.
«Наявність великої кількості інструментів державного регулювання негативно впливає на започаткування провадження господарської діяльності суб'єктами господарювання та їх виходу на ринок. Варто зазначити, що бюрократична процедура отримання документів дозвільного характеру потребує великих часових та фінансових витрат суб'єктів господарювання, створює додаткове адміністративне навантаження на них», - пояснює Юлія Свириденко.
Для вирішення цих питань і створено Міжвідомчу робочу групу з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності. Співголовами групи є Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки та Віце-прем’єр-міністр України – Міністр цифрової трансформації.
Передбачається, що основними завданнями робочої групи будуть:
- координація дій державних органів в частині зменшення та оптимізації інструментів державного регулювання бізнесу;
- удосконалення нормативної бази в частині переведення в електронну форму інструментів державного регулювання.
Джерело: офіційний сайт Мінекономіки