Чотири місяці, як діє нова Урядова програма «єРобота» і триває прийом заявок на участь у шести різних напрямах через Дію.
Мінагрополітики опрацьовує заявки за одним із них – на висадку садів (до 400 тис. грн за 1 га) і будівництво теплиць (до 7 млн грн).
За словами першого заступника Міністра агрополітики та продовольства України Тараса Висоцького, кошти на цю програму вже передбачені на наступний рік у проєкті держбюджету. Це знімає будь-які ризики щодо закриття програми і відкриває перед аграріями горизонт планування мінімум у рік для підготовки проєктів.
Ключова вимога від Уряду – бізнес має створювати робочі місця та давати соціально економічний ефект у вигляді сплати податків. Учасником програми Уряду можуть стати юрособи та ФОП. Право власності та/або користування земельною ділянкою має бути підтверджено належними документами. Перерахування коштів наразі здійснюється через Ощадбанк.
У Мінагрополітики наголошують, що у поданих проєктах на закладку саду, так і на будівництво теплиці, повинні обов’язково передбачені система зрошення та водозабір.
«Використання провідних технологій важливе. В умовах посух, які все частіше загрожують Україні, аграрії мають убезпечити себе і свій бізнес. Адже у галузі садівництва нам важливо збільшувати кількість експортно орієнтованої продукції, яка має бути високої якості. Стосовно теплиць, то тут робимо акцент на внутрішнє виробництво. Зараз ми імпортозалежні, і маємо віходити від цього», - зазначив Тарас Висоцький.
Також важливо, що ці грантові програми не передбачають повернення державі коштів, зате однією з умов є чесна сплата податків та зборів в ході виробничої діяльності. Реалізацію проєкту по садівництву контролюватимуть на предмет цього протягом 5 років, грант на теплиці – протягом 3-х років. А в разі порушення вимог отримувачу буде відмовлено в будь-якій державній допомозі протягом найближчих 10 років.
Як підготуватися до подачі заявки на участь у грантовій програмі?
- Уважно ознайомтеся з Порядком надання гранту та Наказом Мінагрополітики, яким визначено критерії оцінки проєктів про надання гранту (для розвитку садівництва та теплиць).
- Детально вивчіть всі умови про те, як правильно подати заявку (на садівництво та теплиці).
- Визначтеся з сертифікованим розробником, із яким ви разом узгодите технічне завдання на розробку проєкту. Він має розробити проєкт висадки саду чи будівництва теплиці з врахуванням усіх вимог та державних стандартів.
На сайті Мінагрополітики опубліковано типовий проєкт зі створення теплиць, який слід використовувати при підготовці відповідного проєкту та адаптувати під конкретну земельну ділянку. Цей проєкт є універсальним, передбачає будівництво модульно-каркасної теплиці під плівкою. Термін реалізації проєктів не має перевищувати 12 місяців із дня відкриття рахунку в банку. - Підготуйте проєкти зі зрошення та передбачте водозабір – без них заявка на отримання гранту не буде погоджена.
- Коли всі документи будуть підготовлені, створіть власний цифровий підпис (якщо у вас його немає), адже без нього подача заявки неможлива.
Подати заявку на отримання грантів можна на порталі Дія.
Джерело: офіційний сайт Мінагрополітики