5 порад для проведення спрощеної закупівлі

Закупівельники так зосереджуються на заборонах у спрощених закупівлях, що забувають про нюанси, які допоможуть провести таку закупівлю легше й успішніше. Що це за нюанси?

5 порад для проведення спрощеної закупівлі


Пам’ятайте, що спрощена закупівля покликана швидко закрити потребу замовника у товарах, роботах і послугах.

Для успішного проведення такої закупівлі озбройтеся п’ятьма правилами:

1) Проводьте попередні ринкові консультації, щоби розуміти, які умови потенційні учасники на ринку зможуть виконати, а які — ні.

2) Переконайте постачальника, із яким працювали раніше, зареєструватися в ЕСЗ і взяти участь у закупівлі. Це підвищить конкуренцію і вплине на ціну.

3) Уникайте надмірних вимог до предмета закупівлі, адже очікувана вартість невелика. Перед тим, як встановити вимогу, зважте:

  • наскільки важлива вимога;
  • що вона дасть;
  • який учасник за цією вимогою прийде.

Які є вимоги до предмета закупівлі в Законі № 922

4) За можливості коригуйте умови закупівлі за зверненнями учасників. Це допоможе врегулювати спірні питання та укласти договір про закупівлю.

5) Пам’ятайте: якщо договір про закупівлю, укладений за результатами спрощеної закупівлі, на нього поширюються норми статті 41 Закону № 922. Тому укладати такий договір, вносити до нього зміни та звітувати про виконання потрібно відповідно до цієї статті.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Фінансова спроможність закупівлі

Фінансова спроможність — це кваліфікаційний критерій, за допомогою якого замовник може оцінити фінансовий стан компанії як учасника закупівлі. Для цього слід розуміти, хто і як з учасників підтверджує свою фінансову спроможність. Правильно оцінити можливості учасника та звести до мінімуму ризики при укладенні договору допоможе роз’яснення експерта
5095

Службова записка на закупівлю

У статті розглянемо, у яких випадках складають службову записку на закупівлю. А також надамо зразок такого документа
3868

Які наслідки, якщо замовник відмовляється від підписання договору про закупівлю

Іноді, коли замовник вже обрав переможця торгів, він відмовляється від підписання договору про закупівлю з таким потенційним постачальником. Чи правомірно це робити, які наслідки чекають на замовника та що каже судова практика – розглянемо
10234

Як провести відкриті торги з публікацією англійською мовою

Із 9 квітня 2024 року до замовників повернулась можливість для закупівлі товарів, послуг, робіт застосовувати євроторги. В якому порядку, в які терміни та від якої суми проводити євроторги — пояснюємо у статті
8089

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді