⚡️Дев’ять обов'язкових справ для УО на початку 2022 року
НАЗК роз’яснила: якщо особа виконує обов’язки за вакантною посадою, саме за цією посадою на неї поширюються всі вимоги Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII (далі — Закон № 1700), крім обов’язку проходити спеціальну перевірку та повідомляти про суттєві зміни у майновому стані.
Вакантною є посада, зазначена в штатному розписі, на яку установа не уклала договір/не призначила особу безстроково без укладення договору. Тривалість виконання обов’язків у цьому випадку не має значення.
Якщо особа виконує обов’язки за посадою, яка не є вакантною, тобто у зв’язку з відсутністю колеги, яка займає цю посаду і за якою зберігають робоче місце та посаду у зв’язку з відпусткою для догляду за дитиною, відрядженням, перебуванням на лікарняному тощо, на неї поширюються вимоги Закону № 1700 за фактично займаною нею посадою, у т. ч. і вимоги щодо декларування. Наприклад, особа займає посаду в закладі вищої освіти (є посадовою особою юридичної особи публічного права). Її призначають виконувати обов’язки керівника цього закладу. У цьому випадку особа стає суб’єктом декларування з моменту, коли її призначили виконувати обов’язки керівника. Отже, ця особа зобов’язана подавати всі види декларацій, крім декларації кандидата на посаду.
Джерело: роз’яснення НАЗК від 29.12.2021 № 11
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на розсилку від порталу «Держзакупівлі» та читайте важливі новини першими.