З 1 січня цього року відповідальність за організацію та проведення закупівель в замовника «лягла на плечі» уповноважених осіб.
Тож, замовнику на початок року необхідно мати:
- накази про призначення/визначення УО або трудовий договір;
- Положення про роботу УО;
- інформацію про роботу із закупівлями в посадових інструкціях УО, що працюють за окремою посадою.
Доцільно також затвердити:
- Методику визначення очікуваної вартості предмета закупівлі;
- Порядок взаємодії структурних підрозділів замовника щодо формування потреб у закупівлях та надання необхідної інформації;
- Порядок взаємодії структурних підрозділів замовника щодо погодження, підписання та інформування про виконання договорів про закупівлю.
Такі документи допоможуть організувати комфортну роботу УО, яка орієнтуватиметься в своїх діях на різних етапах закупівель, матиме інструмент захисту, при виникненні плутанних ситуацій та порушень. Пам’ятайте, що робота УО часто залежить від зовнішніх чинників чи дій третіх осіб. Зокрема трапляються ситуації, у яких відсутня безпосередня вина УО, але які спричиняють порушення порядку проведення закупівлі.
Тож не допустіть можливості зриву своїх закупівель ще на початку року, скористайтеся експертними підказками, щоб правильно організувати роботу УО в січні:
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на розсилку від порталу «Держзакупівлі» та читайте важливі новини першими.