Протокол засідання тендерного комітету або уповноваженої особи про застосування переговорної процедури закупівлі має містити всю інформацію про закупівлю. Означимо 7 ключових пунктів:
1. Підстава для застосування переговорної процедури.
2. Обґрунтування такої підстави. Важливо підтвердити її наявність.
Унаочнимо прикладом.
Підстава для застосування переговорної процедури — п. 2 ч. 2 статті 40 Закону № 922 — якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання за відсутності конкуренції з технічних причин. У такій ситуації доцільно посилатися на:
- статтю 5 Закону України «Про природні монополії» від 20.04.2000 № 1682-III,
- розпорядження АМКУ «Про затвердження положення про складання та ведення переліку суб’єктів природних монополій» від 28.11.2012 № 874-р.
Необхідно зазначити, що постачальник включений до Зведеного переліку об’єктів природніх монополій.
Якщо закупівля товару відбувається не у природного монополіста, а через відсутність альтернативи на ринку, обґрунтування має містити експертні, нормативні, технічні та/або будь-які інші документи, яких на думку ТК/УО буде достатньо для підтвердження застосування «переговорки».
3. Найменування учасника/учасників, з яким буде розпочатий переговорний процес.
4. Дата початку переговорів з учасником/учасниками.
5. Вимоги до документів представника учасника, що підтверджуватимуть його повноваження підписувати протокол, складений за результатами переговорів, статутні документи учасника тощо.
6. Інформація про предмет закупівлі, його вартість, строки поставки. А також — підтвердження від учасника, що він погоджується з вимогами замовника, та цінова пропозиція.
Нагадаємо, що підстави для застосовування переговорної процедури визначені частиною 2 статті 40 Закону № 922. Отже, оберіть і скачайте необхідний зразок протоколу про застосування переговорної процедури 2021.