6 липня 2023 року Антимонопольний комітет України своїм рішенням визнав, що ПП «Євго ІФ» і ПП «Будівельна компанія «Будшлях» вчинили порушення законодавства, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції»
23 січня 2023 року Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях проводився аукціон з продажу об’єкта малої приватизації - «Єдиного майнового комплексу державного підприємства «Готель «Власта» у м. Львові.
Початкова ціна продажу лоту: 6 993 600 грн (без ПДВ). За результатами аукціону лот було придбано за 115 000 000 грн (без ПДВ).
Водночас Антимонопольний комітет України встановив ознаки змови між ПП «Євго ІФ» і ПП «Будівельна компанія «Будшлях» під час їхньої участі у зазначеному аукціоні.
Надалі під час розгляду відповідної справи було виявлено низку обставин, що у своїй сукупності довели наявність узгоджених дій між відповідачами під час їхньої підготовки та участі в аукціоні.
Узгодження поведінки учасників з метою усунення змагання між ними під час аукціону суперечить законодавству, відтак відповідачів оштрафовано на загальну суму 679 998 грн.
АМКУ нагадує, згідно з Законом України «Про публічні закупівлі», підставою для відмови в участі у процедурі закупівлі є той факт, що суб’єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів тендерів.
Джерело: офіційний сайт АМКУ
Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2024 році, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
Після проведення моніторингу закупівель орган Держаудитслужби (далі — орган ДАС) склав висновок про порушення замовником законодавства, а він з цим не згоден? Тоді замовник має право оскаржити таке рішення. Як та у який строк це можна зробити? На що звернути увагу при підготовці доказової бази?
Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2023 році? Аналіз вимог аудиторів допоможе не допускати порушень, коли складаєте тендерну документацію. А розуміння позиції аудиторів, які проводять моніторинг закупівель, знадобиться, коли виправлятимете помилки на етапі проведення моніторингу та захищатиметеся під час оскарження вимоги Державної аудиторської служби
Інколи буває так, що контрагент не виконує своїх зобов’язань за договором. Та замовник міг би цього уникнути, якби правильно підготував проект договору в тендерній документації. Тобто передбачив у ньому відповідальність сторін, якщо ті порушують умови договору. У такому разі у контрагента не виникнуло б і думки не виконати договір
Неприємних наслідків ревізій багато замовників могли б уникнути, якби керівники та посадові особи установ знали, як поводитися під час інспекційного заходу. Які види ревізій бувають, скільки вони тривають та на що звернути увагу замовникам, щоб вберегтися від шахраїв та недоброчесних перевіряльників?