НБУ актуалізував низку валютних обмежень

Національний банк України актуалізував низку валютних обмежень з метою, зокрема, забезпечення безперебійної діяльності волонтерського руху України та надання можливості громадянам підтримати постраждалих людей від землетрусів у Туреччині.
РОЗПОЧАТИ НАВЧАННЯ

З 2 березня 2023 року: 

  • з огляду на оновлення митного законодавства уточнено перелік кодів товарів, які мають змогу купувати волонтери – фізичні особи за кордоном для підтримання обороноздатності України.

    Так, з 1 січня 2023 року набрав чинності новий закон «Про митний тариф України», яким, зокрема, виокремлено новий код для безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Ураховуючи це, НБУ додав новий код БПЛА до переліку кодів товарів оборонного призначення, які мають змогу купувати волонтери – фізичні особи за кордоном для сприяння підтримання обороноздатності України.

    До відповідного переліку також раніше було включено:
  • тепловізори;
  • рації;
  • бронежилети;
  • каски;
  • шоломи;
  • військову та тактичну форму;
  • військове та тактичне взуття;
  • захисний одяг;
  • оптичні прилади для слідкування;
  • спальні мішки;
  • каремати;
  • засоби для надання домедичної допомоги.

    Нагадаємо, що з 6 серпня 2022 року фізичні особи-волонтери мають змогу без обмежень розраховуватися гривневими платіжними картками за товари з визначеного Національним банком переліку, придбані за кордоном, а фізичні особи, які фактично займаються волонтерською діяльністю,  ще з 4 квітня 2022 року можуть купувати валюту та переказувати її за кордон для придбання відповідних товарів з метою сприяння підвищенню обороноздатності України (у межах щомісячного ліміту 400 тис. грн в еквіваленті);
  • надано можливість перераховувати іноземну валюту фонду, створеному Посольством Турецької Республіки в Україні для підтримки постраждалих від землетрусів у Туреччині.

    НБУ надав можливість резидентам та нерезидентам перераховувати кошти в іноземній валюті на рахунки благодійного фонду «ТЮРКІЄ ДЖУМХУРІЄТІ БЮЮКЕЛЬЧІЛІГІ ДАЯНИШМА» (Фонду солідарності Посольства Турецької Республіки в Україні), створеного для акумуляції коштів з метою підтримки людей, що постраждали від землетрусів у Туреччині.

    Крім того, вищезазначеному фонду надано можливість купувати іноземну валюту та переказувати її за кордон. Такий переказ фонд здійснюватиме на користь Гуманітарної місії AFAD Міністерства внутрішніх справ Туреччини, Турецького Червоного Півмісяця та Міністерства закордонних справ Туреччини.

Наведені зміни, а також інші оновлення передбачені постановою Правління Національного банку України від 1 березня 2023 року № 12 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18», що набирає чинності з 2 березня 2023 року.

Джерело: офіційний сайт НБУ

 

 

 

обгрунтування закупівлі

Статті за темою

Усі статті за темою

Державний замовник у сфері оборони

Закупівлі товарів, робіт і послуг, призначених для виконання державних програм у сферах національної безпеки і оборони, а також інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони вважаються оборонними закупівлями. Їх проводять державні замовники у сфері оборони та/або служба державного замовника. Розглянемо детальніше, кого до них відносять та якими повноваженнями вони наділені
128

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель: зразок

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель необхідна, якщо штатний розпис передбачає посаду «фахівець з публічних закупівель». Скачайте готовий зразок такої посадової інструкції та за потреби адаптуйте його під особливості діяльності вашої організації
26274

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді