Профільний Комітет ВРУ підтримав урядовий законопроєкт про реформу системи оплати праці держслужбовців

Комітет ВРУ з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин одноголосно підтримав урядовий законопроєкт № 8222 щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад для його схвалення у першому читанні.

Це ключовий проєкт у запровадженні реформи системи оплати праці держслужбовців. Його мета – побудова прозорої, зрозумілої та справедливої системи нарахування зарплати у системі державної служби.

«Побудова справедливої системи оплати праці державних службовців залишається одним із пріоритетів реформи державного управління та індикатором для членства в ЄС. Прозорість зарплат у публічному секторі є показником готовності України до переговорної процедури», - наголосила Голова НАДС Наталія Алюшина на засіданні Комітету, презентуючи положення проєкту Закону.

Вона підкреслила, що у ключових стейкхолдерів є розуміння важливості й невідкладності прийняття документа. Про це свідчить, зокрема, його включення до проєкту Плану заходів з післявоєнного відновлення та розвитку України.

НАДС здійснено необхідні узгоджувані та комунікаційні заходи, зокрема парламентські, урядові та експертні, у тому числі міжнародні. Серед них – комітетські слухання, засідання Координаційної ради, круглий стіл «Реформа системи оплати праці державних службовців як складова євроінтеграції», міжвідомчі робочі групи, наради під головуванням Прем'єр-міністра.

Також НАДС додатково створено Міжвідомчу робочу групу для врегулювання питань щодо оплати праці та класифікації посад державної служби органів судової влади. За словами Голови НАДС, у зарплатному законопроєкті №8222 має бути враховано інтереси усіх державних службовців, зокрема і судової гілки влади.

Проєкт Закону передбачає:

  • запровадження оплати праці на основі класифікації посад на єдиних підходах в усіх державних органах. Класифікація посад – це кар’єрне зростання, професіоналізація і спеціалізація державної служби. Каталог типових посад - це не тільки про оплату праці, це про розвиток державних службовців, компетенції, іноземні мови та євроінтеграцію загалом;

  • чіткий поділ заробітної плати на сталу (70%) та варіативну (30%) частини. Премії і компенсації за додаткове навантаження залежатимуть від особистого внеску в загальний результат роботи органу;

  • введення системи грейдів.

Окремо Наталія Алюшина наголосила, що передбачені законопроєктом акти вже розроблено та апробовано. Зокрема, проведено апробацію класифікації посад, співставлення рівня оплати праці з ринковим, розроблено систему грейдів.

Також Голова НАДС підкреслила, що всі питання, пов’язані з державними органами, оплата праці яких визначена спеціальними законами, будуть вирішені протягом 2023-2024 років. А власне сам законопроєкт має відкладене набрання чинності з 2024 року для належної підготовки до реалізації.

Документ розроблено у відповідності до п’ятого Принципу державного управління SIGMA/OECD, що є основою для оцінки спроможності державного управління серед держав-кандидатів на вступ до ЄС.

Джерело: офіційний сайт КМУ

 

 

 

обгрунтування закупівлі

Статті за темою

Усі статті за темою

Держаудитслужба: повноваження та перевірки

Розглянемо якими нормативно-правовими актами визначені повноваження Держаудитслужби щодо контролю у сфері публічних закупівель, які контрольні заходи вона може проводити та за наявності яких підстав
15897

Відповідальність у сфері закупівель: судова практика

Кількість порушень у сфері публічних закупівель зростає з кожним роком. Учасники закупівельного процесу несуть як кримінальну так і адміністративну відповідальність. Кого і за що нині можуть притягти до відповідальності — детально у статті
44277

Штрафи у сфері публічних закупівель

Помилки у публічних закупівлях можуть коштувати надто дорого. З’ясуймо: хто, на кого та в яких розмірах складає штрафи в публічних закупівлях за статею 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення
7771

Моніторинг публічних закупівель

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2024 році, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
5746

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді