В Україні скасують механізми надання більшості дозволів

На думку Данила Гетманцева, запровадження в Україні «регуляторної гільйотини» й реформи адміністрування допоможуть українському бізнесу розвиватися і під час війни, і в мирний час.
Вебінар від журналу Держзакупівлі

Запис вебінару про закупівлю ліків в е-каталозі

В Україні буде запроваджена так звана «регуляторна гільйотина», завдяки чому скасують механізми надання більшості дозволів. Залишаться лише ті, що є необхідними для збереження життя людей. Наприклад, атомні електростанції повинні мати дозволи.

Про це розповів народний депутат, голова Комітету ВР із питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

«Законом у нас передбачено лише 120 дозволів, однак різноманітними підзаконними актами ця кількість збільшена фактично у п’ять разів. Це є стримувальним фактором у розвитку бізнесу, оскільки кожен із цих дозволів пов'язаний із процедурою видачі, перевірками, а все це створює корупційні ризики. З урахуванням нашої державної системи, що сформувалася за 30 років і дуже прихильна до корупційних проявів, це створює додаткове навантаження на бізнес під час війни», - сказав політик.

Данило Гетманцев переконаний, що дерегуляція системи видачі дозволів важлива не лише на час війни, її треба загалом кардинально переглянути.

Крім того, за словами народного депутата, в Україні для полегшення роботи бізнесу пропонується проведення податкової реформи адміністрування.

«Йдеться про податкову у смартфоні, коли фактично всі податкові процедури будуть здійснюватися в електронній формі. Підприємець чи фізична особа-платник податків не контактуватиме з державним органом. Це електронний аудит, передзаповнення податкової декларації тощо. Це надсучасна податкова служба за кращими європейськими зразками», - наголосив парламентарій.

Він додав, що ця реформа впроваджуватиметься протягом 2023 року.

Джерело: офіційний сайт ВРУ

Наталія Заєць консультант з публічних закупівель, канд. екон. наук, Київ
Скористайтеся покроковою інструкцією, щоб провести закупівлю в електронному каталозі із застосуванням запиту пропозицій постачальників за оновленими вимогами Особливостей та Порядку № 822

 

 

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Моніторинг закупівель 2024

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель 2024, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
4216

Оскарження рішень АМКУ

Замовник має виконати рішення АМКУ не пізніше 30 днів з дня його прийняття. Або ж може оскаржити таке рішення до суду. Як оскаржити рішення Антимонопольного комітету, якщо ви з ним не згодні та які докази підготувати - роз’яснюємо у статті
9822

Що варто знати про нецільове використання бюджетних коштів

За нецільове використання бюджетних коштів, можуть не тільки оштрафувати, а й притягнути до кримінальної відповідальності! Дізнайтеся все про цей важливий аспект і вбережіть себе від неприємностей. Розберемо свіжу судову практику
13356

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді