Запис вебінару про закупівлю ліків в е-каталозі
Кисилевський зазначив, що тепер вимога до рівня місцевої складової буде зростати кожного року на 5%, поки не дійде до 40%. За словами нардепа, Міністерство Економіки з серпня веде реєстр товарів із зазначенням ступеню локалізації. За чотири місяці понад 250 підприємств зареєстрували в ньому майже 2 тис. товарів.
Лише частка товарів зі ступенем локалізації менше 15% складає близько 400 позицій, або 20%. Чиновник зауважив, що виробникам цих товарів варто подумати про збільшення місцевої складової для участі у держзакупівлях. Всім іншим достатньо оновити реєстрацію своїх товарів, бо ступінь їх локалізації це дозволяє. При цьому більше 750 позицій в реєстрі мають частку місцевої складової вище 40%. Це найвищий рівень, який вимагатиме закон за декілька років.
У багатьох категоріях товарних позицій наявна неабияка конкуренція. Наприклад, дизель-генератори зареєстрували 58 компаній, насоси та компресори – 24 підприємства, а спеціальну вантажну техніку – понад 30.
Дмитро Кисилевський зазначив: «Вимога до місцевої складової при закупівлі товарів за гроші платників податків практикується і в Євросоюзі, і в США, і в багатьох інших країнах. Вона покликана дати ринок збуту місцевим виробникам для збереження в країні доданої вартості, робочих місць, податків. При тому, вимога до локалізації, згідно діючих міжнародних договорів, ніяк не обмежує конкуренції виробників, розташованих в країнах наших головних союзників – США та ЄС».
Джерело: сторінка у фейсбуці Дмитра Кисилевського