77 наказів, 371 млн грн, 1 084,72 га – результати грантової програми Мінагрополітики зі створення садів та теплиць

77 наказів вже підписано Міністерством аграрної політики та продовольства України у рамках грантової програми зі створення та розвитку садів і теплиць. Загальна площа по обох напрямах проекту складає 1 084,72 га, сума грантів становить майже 371 млн грн.

Зокрема, 70 наказів підписано по закладенню або розвитку садів загальною площею майже 1072,37 га на загальну суму 322 млн грн, а також 7 наказів по розвитку тепличних господарств площею 12,35 га, загальна сума становить 48,9 млн грн. За погодженими наказами по грантах планується наступне створення робочих місць:

  • по напряму теплиць – 211 постійних;
  • по садах – 385 постійних та 8830 сезонних.

У трійку лідерів серед регіонів-учасників програми за площею насаджень та створення теплиць входить Закарпаття, Львівщина та Київщина, за сумою грантів – Закарпаття, Дніпропетровщина, Львівщина. Незмінна першість і за площею, і за обсягом грантів залишається за Закарпаттям: 215,5 га та 74 млн грн.

Суми грантів по садах залежно від площі становлять від 140 тис. грн до 10 млн грн на одного отримувача, по теплицях – до 7 млн грн.

20 підприємств-учасників програми уже отримали на свої рахунки 27,1 млн грн.

Нагадаємо, що за умовами програми по напряму садівництва площі угідь для розвитку чи створення саду мають варіюватися від 1 до 25 га. Також серед основних вимог програми є створення робочих місць згідно з умовами, які передбачені в Порядку надання коштів.

По напрямку теплиці гранти надаються на будівництво однієї модульної теплиці орієнтовною площею від 0,4 га до 2,4 га відповідно до типового проєкту. Кількість створених робочих місць має бути не менше 14 на 1 га. Заявка на створення теплиць повинна містити проєкт модульної теплиці.

Крім того, програма по обох напрямах передбачає співфінансування: від 30 % власних коштів забезпечує її учасник, а 70 % – держава. Цими коштами можна оплатити будь-які витрати, які пов’язані з погодженим проєктом висадки насаджень. 

Детальніша інформація по грантах у розрізі регіонів, культур, площ, обсягів виплат оновлюється на сайті Мінагрополітики щотижня у форматі дашборду.

Джерело: офіційний сайт Мінагрополітики

Наталія Заєць консультант з публічних закупівель, канд. екон. наук, Київ
Скористайтеся покроковою інструкцією, щоб провести закупівлю в електронному каталозі із застосуванням запиту пропозицій постачальників за оновленими вимогами Особливостей та Порядку № 822

 

 

 

додаток

Статті за темою

Усі статті за темою

Настанова з визначення вартості будівництва із змінами

Настанова з визначення вартості будівництва затверджена Наказом Мінінфраструктури 01 листопада 2021 № 281. З того часу Настанова зазнала 4-х змін. Скачайте актуальний текст цього нормативного документа разом із додатками
4042

Канцтовари: обираємо код ДК для закупівлі

Здавалося б, що закупівля канцтоварів досить буденна і зрозуміла. Проте, ні. Тут є де помилитися, зокрема, неправильно обрати код ДК для деяких канцтоварів, або ж неправомірно поділити предмет закупівлі. Щоб вберегтися від хибних дій, дізнайтеся, як оприлюднювати закупівлю канцтоварів
6050

Внесення змін до проектної документації

Замовник отримав розроблену проектну документацію, але кошти на її реалізацію було виділено невчасно. Коли можна було почати будівництво виникла необхідність внести зміни до проекту. Втім, договір на розробку проектної документації було укладено за результатами тендеру. Як діяти?
40708

Укладаємо прямий договір з монополістом

Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
6193

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді