Земельні торги вже принесли своїм організаторам близько 400 млн грн: Мінагрополітики

Від початку повномасштабної війни в системі «Прозорро.Продажі» оголошено майже 4 тис. земельних аукціонів, із яких успішно проведено та визначено переможця за 773 торгами на 761 млн грн.
Вебінар від журналу Держзакупівлі

Запис вебінару про закупівлю ліків в е-каталозі

Після набуття чинності Законом України № 2698-IX, яким відновлено електронні аукціони з оренди сільськогосподарських земель державної та комунальної власності, у системі «Прозорро.Продажі» оголошено 48 таких електронних аукціонів. Їхня загальна стартова ціна – 1,3 млн грн. Площа ділянок – 5,1 тис. га. Строк оренди – 7–10 років.

Про це повідомляють у «Прозорро.Продажі».

Від початку повномасштабної війни в системі оголошено майже 4 тис. земельних аукціонів, із яких успішно проведено та визначено переможця за 773 торгами на 761 млн грн. Уже завершені угоди на суму 387 млн грн, решта – в процесі укладення договорів. 

Середнє зростання ціни на торгах сягає 163%.

У цілому ж за понад рік роботи земельних торгів у «Прозорро.Продажі» опубліковано 8 123 аукціонів. За підсумками успішних аукціонів організатори заробили понад 754 млн грн. Це кошти, які потрапили у бюджет місцевих та державних органів влади, адже саме вони переважно виставляють землю на оренду.

Земельних торгів із продажу землі в системі оголошено 3944. Площа, яку вони охоплюють, сягає понад 7 тис. га.

Найбільше земельних аукціонів з оренди та продажу ділянок оголошено в таких областях: Київській – 1330, Одеській – 790, Львівській – 688, Черкаська – 628, Кіровоградська – 535. 

Загальна площа земельних ділянок на оголошених торгах – 39.3 тис. га.

Нагадаємо, аукціони з оренди с/г землі державної та комунальної власності  не проводилися в період із 24 березня по 19 листопада 2022 року. 

Державна електронна торгова система «Прозорро.Продажі», в якій проходять земельні онлайн-аукціони працюватиме незалежно від відключень електроенергії у тому чи іншому місті або по всій Україні.

З переліком авторизованих електронних майданчиків «Прозорро.Продажі» можна ознайомитися на офіційному сайті «Прозорро.Продажі». А у відповідних розділах сайту ви можете дізнатися про те, як стати продавцем на «Прозорро.Продажі» або покупцем. 

На платформі Дія.Цифрова освіта доступний модуль освітнього серіалу про онлайн-аукціони, який повністю присвячений земельним електронним аукціонам.

Джерело: офіційний сайт Мінагрополітики

Наталія Заєць консультант з публічних закупівель, канд. екон. наук, Київ
Скористайтеся покроковою інструкцією, щоб провести закупівлю в електронному каталозі із застосуванням запиту пропозицій постачальників за оновленими вимогами Особливостей та Порядку № 822

 

 

обгрунтування закупівлі

Статті за темою

Усі статті за темою

Кваліфікований електронний підпис (КЕП) у публічних закупівлях

Під час закупівель і замовник, і учасник підписують документи в електронній системі закупівель. Це можливо зробити виключно за допомогою електронного ключа. Які ключі можна застосовувати та які вимоги до них в електронній системі закупівель розглянемо у статті
4676

План закупівель: зразок заповнення електронних полів

Нерідко новачки в закупівлях шукають зразок річного плану, адже за зразком працювати легше. Тож пояснимо, яку інформацію має містити річний план та як без помилок заповнити рядки річного плану у ЕСЗ
12910

Запит пропозицій постачальників (запит ціни пропозицій) 2024

Запит пропозицій постачальників замовники вже давно використовують як альтернативу відкритим торгам для закупівлі товарів. За яких умов можна використовувати запит пропозицій постачальників та як діяти на кожному етапі такої закупівлі — розбираємо
68241

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді