Мінагрополітики продовжує вдосконалювати рибогосподарську політику та адаптовувати її до стандартів ЄС

Мінагрополітики продовжує працювати над адаптацією рибогосподарської політики до стандартів ЄС, а також у цілому над її вдосконаленням та спільно з експертами ЄС працює над створенням проєкту Державної стратегії розвитку галузі рибного господарства на період до 2030 року.
Вебінар від журналу Держзакупівлі

Запис вебінару про закупівлю ліків в е-каталозі

7.12.2022 року заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня взяв участь у сьомому засіданні Підкомітету з питань економічного та галузевого співробітництва між Україною та Європейським Союзом. У фокусі обговорення був Кластер 5 – сільське господарство та розвиток сільських районів, рибальство та морська політика, Дунайський регіон, транскордонне та регіональне співробітництво.

Рибне господарство виступає важливим елементом продовольчої безпеки України та світу в цілому. Його розвиток шляхом створення ефективних механізмів збереження, раціонального використання водних біоресурсів та розвитку аквакультури, є одним з пріоритетів державної політики.

Віталій Головня у своєму виступі окреслив деталі реформи рибної галузі, зокрема законодавчі та нормативно-правові зміни; назвав основні пріоритети морської політики в Україні.

Наразі Мінагрополітики напрацьовує низку актів, покликаних удосконалити механізми управління водними біоресурсами, забезпечення їх збереження та раціонального використання, підвищити якість та ефективність систем контролю рибальства і боротьби з незаконним, непідзвітним та нерегульованим рибальством, створити рівні умови доступу до експлуатації запасів водних біоресурсів, забезпечити розвиток аквакультури, врегулювати питання здійснення любительського та спортивного рибальства тощо.

«Мінагрополітики продовжує працювати над адаптацією рибогосподарської політики до стандартів ЄС, а також у цілому над її вдосконаленням. Саме зараз спільно з експертами ЄС ми створюємо проєкт Державної стратегії розвитку галузі рибного господарства на період до 2030 року. У документі будуть визначені стратегічні цілі та показники для розв’язання економічних, екологічних і соціальних проблем галузі, а також шляхи розвитку», – розповів Віталій Головня.

Він також додав, що вже на завершальному етапі розгляду перебуває питання щодо приєднання України до Угоди про заходи держави порту з недопущення, стримування та ліквідації незаконного рибальства.

Окремо заступник Міністра акцентував на тих негативних наслідках, яких зазнали внутрішні води, морське середовище та прибережні території у Чорному морі через російське вторгнення. Крім того, через мінування та забруднення акваторії наразі неможливо проводити рибогосподарську діяльність та дослідження.

Джерело: офіційний сайт Мінагрополітики

 

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зміна ціни в договорах про закупівлю продуктів харчування

Скористаєтеся порадами, які допоможуть запобігти проблемам під час закупівлі продуктів харчування. А також отримаєте детальний механізм зміни ціни договору — шість правил допоможуть уникнути неприємностей, які мали замовники в наведених прикладах
126

Погодження договорів з Мінцифрою у 2024 році

У 2024 році порядок погодження проєктів за Національною програмою інформатизації змінився. У статті розглянемо, що врахувати замовнику, щоб погодити проєкти з Мінцифри
14733

Закупівля комп’ютерної техніки у 2024 році

Якщо у 2024 запланували закупівлю комп’ютерної техніки, вам необхідно врахувати чимало важливих аспектів. Розкажемо, як правильно визначити потребу, встановити очікувану вартість та що вимагати від учасників
6051

Перелік робіт з поточного та капітального ремонту

Коли плануєте ремонт будівлі, буває важко визначитися належить предмет закупівлі до поточного чи капітального ремонту. Пропонуємо ознайомитися з переліком таких робіт, щоб обрати правильно код ДК
198

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді