Як подавати клопотання для участі в засіданні Колегії АМКУ
Керівниця АМКУ порадила замовникам чітко фіксувати та підтверджувати документально факти таких порушень для подальшого обов’язкового спрямування їх відповідним органам, у тому числі - і Комітету, тому що
навіть маючи багаторазові проблемні ситуації з окремими учасниками торгів, замовники не поспішають повідомляють про це АМКУ, відтак порушники надалі безперешкодно беруть участь у тендерах, зривають, затягують їх або у підсумку надають неякісні послуги.
Антилідером за кількістю скарг на результати торгів щодо дитячого харчування кілька років поспіль є Київська область – до 41 %, і далеко не всі скарги учасників закупівель є безпідставними.
Адже замовники часто припускаються порушень, найтиповішими з яких є:
- встановлення дискримінаційних вимог,
- неправомірне відхилення заявки учасника,
- неправомірний допуск до аукціону інших учасників або незаконне скасування аукціону.
В АМКУ закликали замовників закупівель чітко та однозначно формувати умови тендерної документації та додали, що добросовісна конкуренція у сфері публічних закупівель, зокрема і шкільного харчування, будується на фундаменті з кількох складових:
- чіткі та недискримінаційні умови,
- добросовісна поведінка замовника і самих учасників,
- забезпечення замовником усіх умов договору, у тому числі й санкцій – у разі невиконання.
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.