Головне у травні для закупівельника 2024

Автор
головний редактор експертно-правової системи «Експертус Держзакупівлі»
В огляді — консультації, зразки, довідники, відеороз’яснення, коментарі останніх змін — усе, що знадобиться закупівельнику у травні. Цього місяця зверніть увагу на умови закупівлі додаткових робіт, вимоги, якими перевіряти учасника після оновлень в Особливостях, та зміни, які внесли до порядку реєстрації зобов’язань в органах Казначейства

Гарячі статті травня

image97

Квітневі зміни в Особливостях

Читайте розгорнуте роз’яснення, що маєте врахувати у роботі після чергових зміни до Особливостей, які внесла постанова КМУ від 02.04.2024 № 382

Головне у травні для закупівельника 2024

Оновлений Порядок № 309

Дізнайтеся, які зміни внесли до порядку реєстрації зобов’язань в органах Казначейства та як після змін зареєструвати зобов’язання за укладеними договорами

image10

Відповідальність керівника за зміни в договорі

Радимо врахувати приклади судових рішень, коли в діях керівника замовника можуть визнати зловживання службовим становищем. Знатимете, що урахувати для змін в договорі та чим це може загрожувати

image98

Особливості без абзацу 14 пункту 47

Підпункт 2 пункту 45 Особливостей тепер передбачає право замовника відхилити ТП учасника, якщо наявні умови невиконання ним раніше укладеного договору. Прочитайте, якими вимогами перевіряти непорядного учасника

Головне у травні для закупівельника 2024

Протидія демпінгу цін у закупівлях

Проаналізуйте, як вимагати обґрунтування аномально низької ціни ТП та коли орган оскарження не підтримує відхилення учасників за неналежне обґрунтування

Головне у травні для закупівельника 2024

Закупівля додаткових робіт

Зможете діяти без порушень, якщо після укладення договору про закупівлю виникла необхідність у закупівлі додаткових робіт. Обґрунтуєте таку закупівлю

Поради експертів для запиту пропозицій постачальників

 Закупівлі продуктів харчування в е-каталозі та поза ним: як порахувати вартісну межу

Поради, щоб порахувати очікувану вартість для закупівлі харчування в каталозі, якщо лише частина із номенклатурних позицій є в додатку 2 до Особливостей

 Закупівля продуктів за ЗПП: які документи має надати постачальник та як його перевірити

Замовник укладає договір за результатами ЗПП на закупівлю продуктів харчування. Які документи повинен надати постачальник та які відомості про постачальника потрібно перевірити перед тим, як укласти договір?

Розрахунок очікуваної вартості для закупівлі ліків та медвиробів в е-каталозі та поза ним

Як замовнику зі сфери охорони здоров’я порахувати очікувану вартість для закупівлі лікарських засобів та медичних виробів в електронному каталозі та обрати спосіб закупівлі, якщо частини із номенклатурних позицій немає в додатку 1 до Особливостей?

 Закупівля ліків та медвиробів на 50 тис. грн і більше: чи обов’язково через Prozorro Market

Закуповувати фармацевтичну продукцію та медичні вироби на суму 50 тис. грн і більше потрібно тільки через Prozorro Market?

 Чи обов’язково купувати через електронний каталог ліки, які виготовляють в аптеці

Медзаклад хоче закупити ліки з екстемпорального переліку, що виробляють в аптеці. Проте МНН деяких з них є у переліку з додатка 1 до Особливостей. Наприклад: флуконазол 0,005 глюкоза 0,1 № 50; розчин натрію хлориду 10%, 200 мл. Чи має право УО проводити таку закупівлю на відкритих торгах?

Готові рішення

 Чи погоджувати з Мінцифри закупівлю комп’ютерів

Законодавство встановлює окремі вимоги до закупівель за Національною програмою інформатизації. Зокрема, чи потрібно погоджувати з Мінцифри закупівлю комп’ютерів, якщо це відкриті торги з особливостями?

 Коли потрібні зміни до Положення про уповноважену особу

Положення про уповноважену особу потрібно щороку затверджувати? Чи тільки один раз? Чи потрібно вносити зміни до положення про те, що запит пропозицій постачальників застосовується замість процедури відкритих торгів?

 Як діяти, якщо пропустили строк оприлюднення повідомлення про внесення змін до договору

УО отримала додаткову угоду до договору про закупівлю на зменшення обсягів/кількості предмета закупівлі майже через місяць після того, як її уклали. Як тепер відзвітувати?

 Чи можна виправити помилку в повідомленні про усунення невідповідностей

Замовник заповнював поля повідомлення про усунення невідповідностей і помилково розмістив текст, який не стосується цієї закупівлі. Технічної можливості розмістити інший текст немає. Як діяти в такій ситуації?

 Чи можна в одній закупівлі об’єднати товари з ПДВ та без ПДВ

Чи можна об’єднати в одній закупівлі товари з ПДВ та без ПДВ? Чи забороняє це робити Закон? Що врахувати?

 Які поточні ремонти можна закуповувати прямим договором до 100 тис. грн, а які — до 200 тис. грн

Як діяти, коли потрібно закупити поточний ремонт обладнання водонасосної станції водоканалу (заміна решіток колектора)? Чи буде поточним ремонтом заміна насосного обладнання? На яку суму для закупівлі таких послуг можна укласти прямий договір?

 Чи надавати 24 год, якщо учасник додав вираз «не менше ніж» до характеристик товару, визначених в ТД

У ТД замовник вимагає надати порівняльну таблицю на предмет закупівлі. Учасник надав таку таблицю, але в характеристиках вказані неточні параметри. Наприклад, гарантія — «не менше 3-х років», а не «три роки». Чи можна вважати вислів «не менше» за помилку і надати 24 год?

 Як скасувати план закупівель

УО планувала купити певний предмет закупівлі, внесла його до річного плану закупівель, опублікувала, а через деякий час ситуація змінилася і купувати вже не треба. Як скасувати план закупівель?

 Чому запровадили обмеження нижньої межі ціни ТП

Що означає положення: «Тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують нижню межу ціни тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі»? Що це можуть бути за вимоги, наприклад?

 Чи відхиляти, якщо учасник за результатами аукціону знизив ціну, яка перевищувала очікувану вартість

У ТД замовник встановив, що ціна ТП не може перевищувати очікувану вартість предмета закупівлі, зазначену в оголошенні. Пропозиція учасника перевищувала очікувану вартість, але за результатами аукціону він знизив ціну. ЕСЗ визначила цього учасника переможцем. Як діяти замовнику?

Довідники

📋 Посібник з проєктування енергоефективних шкіл

📋 Перелік продуктів харчування, закупівля яких здійснюється замовниками з використанням електронного каталогу

📋 Класи наслідків (відповідальності) об’єктів

📋 КЕКВ, який можна застосовувати щодо видатків за пунктом 19 Порядку № 590 (у редакції від 29.02.2024)зміст

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді