Україна та США оновлюють Угоду про торговельне та інвестиційне співробітництво

9 листопада 2022 року, за результатами двосторонньої зустрічі у Вашингтоні, Торговий представник США Кетрін Тай та Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко започаткували переговорний процес щодо оновлення Угоди про торговельне та інвестиційне співробітництво, укладеної між країнами 2008 року.
image56

Моніторинг прямих договорів: дороговказ від Держаудитслужби

«Оновлення торгової угоди особливо важливо в контексті економічної підтримки США для України та в контексті повоєнної відбудови. Більше 20 представників усіх залучених до співпраці з Україною інституцій США обговорили існуючі програми допомоги і наступні кроки для залучення інвестицій в Україну», - заявила Юлія Свириденко.

Таке рішення ухвалене для підтримки зусиль України щодо створення більш прозорого та передбачуваного бізнес-середовища. Обидві сторони сподіваються на продовження роботи в цій сфері.

«Україна хоче, щоб торгова політика створювала дружнє та комфортне середовище для американських компаній, які беруть участь у проєктах відновлення. Настав час оновити Угоду про торговельне та інвестиційне співробітництво (TICA) та надати всі необхідні гарантії бізнесу щодо нетарифних заходів, як от регуляторне середовище процедур закупівель», - зазначила Юлія Свириденко.

Під час двосторонньої зустрічі із Торговим представником США Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України підкреслила, що навіть під час війни українська економіка не зупинялась, а працює, незважаючи на постійні обстріли з боку агресора.

В рамках чергового засідання Ради з торгівлі та інвестицій сторони обговорили широке коло питань - від судової реформи, приватизацї і публічних закупівель до технічного регулювання, інтелектуальної власності і ветеринарних питань. Особливий акцент зробили на трудовій реформі, адже гарантування гідної праці є наріжним елементом сучасної торгової політики держав, які піклуються про своїх громадян.

«З одного боку Рада з торгівлі та інвестицій консолідувала усі попередні досягнення у двосторонній співпраці, але водночас масштаб існуючої співпраці перекладається на нову якість, яка вимагає оновлення договірної бази. Тому ми доповнимо Угоду 2008 року низкою протоколів. Ця робота дозволить зміцнити довіру американського бізнесу до інвестицій в Україну і полегшить реалізацію проєктів з відновлення та відбудови України», - пояснила Юлія Свириденко.

Джерело: офіційний сайт КМУ

 

 

 

 

 

 

 

додаток

Статті за темою

Усі статті за темою

Внесення змін до проектної документації

Замовник отримав розроблену проектну документацію, але кошти на її реалізацію було виділено невчасно. Коли можна було почати будівництво виникла необхідність внести зміни до проекту. Втім, договір на розробку проектної документації було укладено за результатами тендеру. Як діяти?
41095

Настанова з визначення вартості будівництва із змінами

Настанова з визначення вартості будівництва затверджена Наказом Мінінфраструктури 01 листопада 2021 № 281. З того часу Настанова зазнала 4-х змін. Скачайте актуальний текст цього нормативного документа разом із додатками
4340

Дефектний акт — зразок

На балансі кожного замовника перебуває хоча б один основний засіб. Коли настає час ремонтувати його або списати, необхідно оформити документи. Сьогодні розглянемо дефектний акт. Що таке дефектний акт, коли, хто та як має його оформити? Роз’яснення, зразок та бланк для вас — у статті
97941

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді