Читайте у новому номері журналу «Держзакупівлі»
✅ Для вас цілу добу будуть відкриті статті, відеороз'яснення, зразки документів
Три випадки, які не стануть судовими
Нема нічого гіршого в детективі, як дізнатися наперед, чим він закінчиться. Проте ми таки почнемо одразу з розв’язки, точніше трьох. Одного керівника замовника оштрафували на 25 тисяч гривень. Другого — позбавили волі на рік, третього — на чотири роки плюс штраф. І все за порушення під час внесення змін до договору. Вам ми допоможемо не стати персонажем судової практики — підкажемо, чому керівник замовника має контролювати внесення змін до договору
Схоже, деякі учасники полюбляють детективну інтригу. А може, просто не знають, що через демпінг цін можна опинитися аж у суді. Звісно, якщо замовники вміють протидіяти таким хитрощам. Підкажемо 4 антидемпінгові заходи в публічних закупівлях і проілюструємо їх судовими справами, коли замовники змогли стягнути фінансові санкції за договорами, що уклали з учасниками за заниженою ціновою пропозицією. До речі, як перевірити і відхилити учасника без абзацу 14 пункту 47 — теж у розв’язках цього номера.
Інтригу у вашу роботу вносять новації в законодавстві. Хоча тут — жодних детективних історій: ми ж маємо звичку розкривати всі законодавчі карти. Цього разу унаочнили в трьох таблицях зміни в положеннях Порядку № 309, строки реєстрації зобов’язань за укладеними договорами та заходи впливу за порушення порядку взяття та реєстрації бюджетних зобов’язань. Підказали, що врахувати під час закупівлі, — навели випадки, коли казначеї не проводять платежів та коли не зареєструють зобов’язань.
Випадків у закупівельній практиці, які можуть стати судовими, більше ніж три. Ми їх кількість зменшуємо на сторінках журналу — хай ваша робота йде за простим, спокійним сюжетом.