Головне у червні для закупівельника

Автор
головний редактор експертно-правової системи «Експертус Держзакупівлі»
В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у червні. Це консультації, зразки, довідники, відеороз’яснення, коментарі останніх змін — усе, що знадобиться закупівельнику у щоденній роботі

Робочі ситуації

image93

Закупівля електроенергії за Методрекомендаціями

Що пропонує Мінекономіки замовникам, які купують електроенергію? Які рекомендації щодо планування закупівлі, визначення очікуваної вартості, формування тендерної документації? Чи обов’язково застосовувати Методрекомендації?

Головне у червні для закупівельника

Документи переможця на підтвердження права підпису

Яку інформацію про право підписувати договір про закупівлю повинен надати під час укладення договору про закупівлю переможець процедури закупівлі? Що має містити довіреність і статут? Коли і які дані про переможця можна перевірити в ЄДР?

image41

Вимоги ТД та перевірка банківської гарантії

На які вимоги законодавства до банківської гарантії як забезпечення ТП зважати? Як перевіряти ТП, коли документи забезпечення відсутні? Коли надавати 24 год на виправлення невідповідностей в ТП? Які умови варто передбачити в ТД щодо забезпечення ТП?

image20

Ризики керівника у разі неправомірного укладення договору

Яка відповідальність передбачена за порушення вимог закупівельного законодавства? Що саме має перевірити керівник замовника, щоб запобігти правопорушенням?

Головне у червні для закупівельника

Оскарження адмінпротоколу та висновку за результатами моніторингу

Чому суд не визнає протокол про адміністративне правопорушення незаконним? Як оскаржити інформацію, зафіксовану в протоколі? Які наслідки, якщо протокол склали з порушеннями? Які відмінності оскарження протоколу та висновку аудиторів?

Поради експертів

 Як закрити в органі Казначейства договір, коли зобов’язання не виконали

Як можна завершити договір про закупівлю, коли через зміну обставин сторони не можуть виконати взятих зобов’язань? Як оформити зміну умов договору в разі зменшення обсягу та розірвання договору? Як зареєструвати в органах Казначейства зміну умов бюджетних зобов’язань за таким договором?

 Чи подавати до органів Казначейства протокол УО як підтвердний документ

Чим регламентований перелік підтвердних документів для органу Казначейства? Чи потрібно подавати до органів Казначейства протокол УО? Коли органи Казначейства можуть вимагати протокол УО щодо конкретної закупівлі?

 Які відмінності в оприлюдненні обґрунтування під час відкритих торгів та закупівлі за пунктом 13 Особливостей

Як правильно оприлюднити обґрунтування, якщо після відміни відкритих торгів укладаєте прямий договір? Чи потрібно застосовувати вимоги Постанови № 710, яка передбачає оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, його очікуваної вартості та/або розміру бюджетного призначення на власному вебсайті?

 Чи можна використовувати один код ДК 021:2015 для закупівлі робіт і послуг з поточного ремонту

Чи можна використати для розробки проєктної документації на реконструкцію або капремонт ті самі коди ДК 021:2015, які замовник вже використав на розроблення проєктної документації для поточних ремонтів (7132, 7124)?

 Що вважають перешкоджанням діяльності органу держфінконтролю

Які положення та яку відповідальність передбачають за перешкоджання діяльності органу держфінконтролю? Як та коли можна оспорити повідомлення про вчинення кримінального правопорушення чи довести, що не змогли виконати вимоги аудиторів через поважні причини?

 Як діяти у відповідь на висновок органу контролю про виявлення порушень під час закупівлі

Як діяти замовнику, якщо він на висновок Держаудитслужби про виявлення порушень в е-кабінеті вже надав відповідь про усунення порушень або причини неможливості їх усунути, але в закупівлі все одно активна комірка «Зазначити, що висновок оскаржено в суді»? Потрібно звертатися до суду чи це обов’язок Держаудитслужби?

 Більше готових рішень шукайте серед найпопулярніших запитань травня 2024 року >>

Форми та зразки

Головне у червні для закупівельника

Довідники

📋 Строки для виконання вимог аудиторів під час моніторингу публічних закупівель

📋 Документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство або спеціальний статус

📋 Класи наслідків (відповідальності) об’єктівзміст

Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді