Збільшувати ціну можна тільки за довідкою з ТПП: правда чи фейк?

Автор
експерт, юрист «TІ Україна», проект DoZorro
Спростовуємо черговий закупівельний фейк, щоб полегшити роботу замовникам та їх уповноваженим особам.

Закон № 922 не містить положень про експертну установу, яка видає довідки з підтвердженням коливання цін. Ба більше, його стаття 41 Закону про публічні закупівлі взагалі не уточнює, що постачальник підтверджує коливання обов’язково довідкою сторонньої організації.

Справді, підняти ціну можна лише аргументовано, за розрахованим відсотком коливання. Як це зробити правильно?

PW_welcome_dz_webinar_29072024.jpg

Ціни на окремі товари можна простежити у відкритому доступі та самостійно розрахувати відсоток коливання. До прикладу, ціни на окремі товари, які ми проілюстрували в Таблиці.

Який товарДе дивитися актуальну ціну
Природний газСайт Української енергетичної біржі
БензинСайт Мінфіну
Електрична енергіяСайт ДП «Оператор ринку»

❗️ Додатковий обсяг товарів, робіт чи послуг: як закуповувати

Тобто, якщо є відкриті ресурси, постачальнику достатньо:

  • перевірити ціни;
  • підготувати лист до замовника з розрахунком відсотка коливання;
  • надати посилання на ресурс.

Замовник зобов’язаний отримати цього листа та обов’язково перевірити інформацію в ньому. Для цього проаналізуйте дані з сайту, на який посилається постачальник.

Аби збільшити ціну на підставі пункту 7 частини 5 статті 41 Закону № 922 за формулою, додаткові листи-підтвердження від сторонніх організацій також не вимагайте.

Якщо до цього часу вагаєтеся, скористайтеся позицією уповноваженого органу (лист від 11.12.2018 № 3304-04/54265-06, від 08.01.2020 № 3304-04/698-06).

Зважайте, що експертні висновки щодо коливання ціни можуть надавати багато установ. Це, зокрема:

  • Держзовнішінформ,
  • Торгово-промислова палата,
  • Держстат,
  • Українська енергетична біржа.

Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді