Майже 100 млн гривень спрямують на закупівлю техніки та обладнання для розмінування

Понад 97 млн грн, що надійшли на рахунок Міністерства економіки для фінансування заходів гуманітарного розмінування в рамках платформи UNITED24, будуть розподілені між Державною службою з надзвичайних ситуацій та Державною спеціальною службою транспорту для придбання техніки та обладнання для розмінування.

Майже 100 млн гривень спрямують на закупівлю техніки та обладнання для розмінування

📽️ Організовуємо закупівельний процес у військовій частині

Таке рішення ухвалила Комісія з питань визначення обсягу коштів для задоволення потреб із здійснення заходів гуманітарного розмінування.

Зокрема, за ці кошти буде частково профінансоване придбання ДССТ машини дистанційного механізованого розмінування важкого типу (аналог МV-10). Техніка була замовлена Державною спеціальною службою транспорту ще минулого року, дві третини вартості машини – а це понад 49 млн грн – ДССТ сплатила з бюджетних коштів. Відтак решта вартості буде покрита за рахунок коштів платформи UNITED24, призначених для гумрозмінування.

Також на кошти, які надійшли на відповідний рахунок Мінекономіки в рамках UNITED24, ДССТ будуть придбані:

  • 400 захисних забрал;
  • 400 захисних фартухів сапера гуманітарного розмінування.

Це дозволить Державній спеціальній службі транспорту укомплектувати додаткові підрозділи. Як зазначив під час засідання Комісії представник ДССТ, обладнання планується закупити у вітчизняного виробника.

У свою чергу ДСНС на кошти UNITED24 придбає:

  • два сідельні тягачі для перевезення машин дистанційного механізованого розмінування. Це дозволить підрозділам оперативно переміщати наявну техніку дистанційного розмінування до визначених локацій та пришвидшить роботи з очищення території України;
  • комісія також задовольнила заявку ДСНС щодо виділення коштів на придбання трьох броньованих піротехнічних машин легкого типу для перевезення вибухонебезпечних предметів.

Під час засідання Комісії головуючий, заступник Міністра економіки Ігор Безкаравайний, звернувся до заявників з пропозицією надалі робити акцент на придбання обладнання вітчизняного виробництва.

«По-перше, насамперед звертати увагу на придбання необхідного обладнання для розмінування. Його бракує, і ці потреби ми можемо задовольнити швидше і в більших обсягах. По-друге, що найважливіше, - купувати вітчизняне. Ми зустрічалися з виробниками, що працюють у цьому напрямку. Від них є пропозиція, є бажання масштабуватися. З’являються нові виробники, відбувається локалізація – напрямок потужно розвивається. Держава максимально рішуче налаштована підтримувати вітчизняного виробника, зокрема стимулюванням попиту. Тому закликаємо там, де можливо, купувати українське», - зазначив Ігор Безкаравайний.

Джерело: офіційний сайт Мінекономіки

🔥Безплатний вебінар від проєкту «ДеюреЗакупівлі»

Статичний блок для новин

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, потрібна попередня реєстрація 👇

Зареєструватися

Статті за темою

Усі статті за темою

Як визначити предмет закупівлі для лікарських засобів

Якщо ви проводите закупівлі ліків, маєте обов’язково врахувати, що предмет закупівлі лікарських засобів визначається не за четвертою цифрою й не так, як для медичних виробів. Як правильно діяти, щоб не порушити вимог законодавства — у статті
6344

Класифікатор медичних виробів НК 024:2023

Інформацію про предмет закупівлі медвиробу в електронній системі зазначають за його кодом та назвою відповідно до національного класифікатора НК 024:2023 «Класифікатор медичних виробів». Тож скачайте класифікатор, щоб завжди мати його під рукою
5797

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді