Відповідальність за неправомірний поділ предмета закупівлі

1856

Запитання

Яка відповідальність за поділ предмета закупівлі?

Відповідь


Кодексом України про адміністративні правопорушення (КпАП) не передбачено такого правопорушення, як поділ предмета закупівлі. Однак, щоб зрозуміти, чи будуть наслідки та відповідальність за поділ предмета закупівлі, слід «пірнути глибше».

Зважте, що через поділ предмета закупівлі замовник неправильно застосовує потрібний вид закупівлі, зокрема уникає відкритих торгів.

⚡️ Поділ предмета закупівлі: практичні рішення, щоб уникнути проблем

Тобто замовник, який поділив предмет закупівлі, купує товари, роботи чи послуги до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель.

Своєю чергою, придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель відповідно до вимог Закону про публічні закупівлі тягне за собою накладення штрафу на службових, посадових, уповноважених осіб замовника від 25 500 грн до 51 000 грн.

Крім того, за укладені договори, що передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, визначених Законом, керівника замовника можуть оштрафувати ще на більшу суму — від 51 000 грн до 170 000 грн.

Тож, навіть, якщо КпАП не містить такої прямої вказівки, як штраф за поділ предмета закупівлі, неправомірні дії потягнуть за собою інші штрафонебезпечні наслідки.

🔥Безплатний вебінар від проєкту «ДеюреЗакупівлі»

Статичний блок для новин

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, потрібна попередня реєстрація👇

Зареєструватися

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Пов’язані особи в публічних закупівлях 2024

Чи легко встановити, чи пов’язані особи під час тендеру? Не поспішайте відповідати на це запитання. Для початку ознайомтеся з ознаками та прикладами пов’язаних осіб. Вивчіть значущі судові рішеннями та алгоритми дій замовника, у разі встановлення пов’язаності під час проведення закупівлі.
5765

Кримінальна відповідальність у сфері публічних закупівель

Дехто помилково вважає, що найстрашніше, що може бути в закупівлях, — це штраф. Однак судова практика свідчить, що варто зважати ще й на кримінальну відповідальність. Розглядаємо найпоширеніші випадки кримінальної відповідальності у сфері публічних закупівель
17398

Моніторинг закупівель 2024

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель 2024, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
2288

Яких порушень припускаються замовники, коли укладають договори за пунктом 13 Особливостей

Вже пів року аудитори проводять моніторинг закупівель за пунктом 13 Особливостей. Свіжий аналіз проведених моніторингів та найпоширеніших порушень, які допускають замовники, — у статті від проєкту «ДеюреЗакупівлі: закон і практика»
3221