Інша інформація в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі

675

Запитання

Чи має право замовник при проведенні спрощеної процедури вказувати марку та виробника продукції; вимагати гарантійний лист від виробника на поставку товару; не приймати еквіваленти та аналоги, якщо це прописано у оголошенні до спрощеної процедури?

Відповідь


Частина 3 статті 14 Закону визначає обов’язкову інформацію, яку мають зазначити замовники в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі.

В оголошенні про проведення спрощеної закупівлі може зазначатися інша інформація. Зокрема, замовники можуть встановлювати вимоги до учасників та спосіб документального підтвердження цим вимогам, який вважать за потрібне. При цьому мають лише враховувати принципи публічних закупівель.

ЗАКУПІВЛІ НА СУМИ, МЕНШІ ПОРОГОВИХ ✔️ СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО

У вимогах до предмета закупівлі, що містять посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника, замовник може вказати, які аналоги та/або еквіваленти приймаються у пропозиціях учасників (ч. 4 ст. 14 Закону).

Тобто ця частина передбачає право замовника вказати які аналоги та/або еквіваленти приймаються у пропозиціях учасників. Але він може цього й не вказувати.

А якщо не передбачили можливість надавати еквіваленти та аналоги предмета закупівлі в оголошенні, то можете таку пропозицію відхиляти на підставі частини 13 статті 14 Закону. Адже замовник зобов’язаний відхилити пропозицію в разі, якщо пропозиція учасника не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на розсилку від порталу «Держзакупівлі» та читайте важливі новини першими.

🔥Безплатний вебінар від проєкту «ДеюреЗакупівлі»

Статичний блок для новин

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, потрібна попередня реєстрація👇

Зареєструватися

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Кінцевий бенефіціарний власник: що врахувати у 2024 році

Хто такий кінцевий бенефіціарний власник та як замовник має перевірити інформацію про кінцевого бенефіціарного власника учасника? Чи можна відмовити в участі у процедурі закупівлі, якщо відсутній кінцевий бенефіціарний власник? Розв’язуємо законодавчі головоломки у статті
814