Застосування переговорної процедури на закупівлю дизпалива з постійним постачальником

388

Запитання

Чи правомірно застосувати переговорну процедуру з постачальником дизпалива, з яким співпрацюємо вже протягом двох років?

Відповідь


Нагадаємо, що переговорна процедура закупівлі використовується замовником як виняток. Відповідно до неї замовник укладає договір про закупівлю після проведення переговорів щодо ціни та інших умов договору про закупівлю з одним або кількома учасниками процедури закупівлі.

Переговорну процедуру замовник може застосувати як виняток лише на підставах, які передбачає частина 2 статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі». Такої підстави, що давала б можливість укласти договір з контрагентом з огляду на позитивний досвід постачання предмета закупівлі у минулі періоди, в цій нормі немає.

Шість відповідей на запитання про ліцензії під час закупівлі пального

Ринок дизпаливо – конкурентний. Основна конкурентна процедура закупівлі – це відкриті торги. Тому передусім замовник має провести конкурентний відбір постачальника, скажімо на відкритих торгах. І лише якщо в процесі закупівлі виникнуть підстави, які передбачає стаття 40 Закону, замовник зможе провести переговорну процедуру закупівлі.

Наприклад, у випадках:

  • якщо було двічі відмінено процедуру відкритих торгів, у тому числі частково (за лотом), через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, визначеної цим Законом. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації;
  • виникнення особливих економічних чи соціальних обставин, пов’язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій, що унеможливлюють дотримання замовником строків для проведення тендера;
  • оскарження прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника щодо триваючого тендера після розгляду/оцінки тендерних пропозицій учасників, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків від очікуваної вартості тендера, що оскаржується.
Застосування переговорної процедури на закупівлю дизпалива з постійним постачальником
НАТАЛІЯ ЗАЄЦЬ,консультант з публічних закупівель, канд. екон. наук, Київ
Замовник може застосовувати переговорну процедуру закупівлі за наявності підстав, передбачених частиною 2 статті 40 Закону № 922. За будь-якою з цих підстав обов’язково потрібне обґрунтування її застосування — з посиланням на експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

🔥Безплатний вебінар від проєкту «ДеюреЗакупівлі»

Статичний блок для новин

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, потрібна попередня реєстрація👇

Зареєструватися

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Кінцевий бенефіціарний власник: що врахувати у 2024 році

Хто такий кінцевий бенефіціарний власник та як замовник має перевірити інформацію про кінцевого бенефіціарного власника учасника? Чи можна відмовити в участі у процедурі закупівлі, якщо відсутній кінцевий бенефіціарний власник? Розв’язуємо законодавчі головоломки у статті
813