Закупівлі ПКД без використання електронної системи: підсумовувати чи ні

1223

Запитання

У системі Prozorro викладено договір без використання ЕСЗ на виготовлення проектно-кошторисної документації на 49 тис. Чи можна провести переговорну процедуру на ПКД на суму 34 тис. грн?

Відповідь

Розроблення проектної документації на об’єкти будівництва належить до такого виду предметів закупівель, як роботи (п. 27 ч. 1 ст. 1 Закону № 922 ).

Чи можна закупити тільки кошторисну частину документації

Предмет закупівлі робіт замовник визначає (п. 4 Порядку визначенння предмета закупівлі):

  • за об’єктами будівництва;
  • з урахуванням ДСТУ Б. Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», прийнятий наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05 липня 2013 року № 293, а також галузевих будівельних норм ГБН Г.1-218-182:2011 «Ремонт автомобільних доріг загального користування. Види ремонтів та перелік робіт», затверджених наказом Державної служби автомобільних доріг України від 23 серпня 2011 року № 301.

До об’єктів будівництва належать будинки, будівлі, споруди будь-якого призначення, їх комплекси або частини, лінійні об’єкти інженерно-транспортної інфраструктури.

Тому, якщо замовник закупив для одного об’єктами будівництва проектно-кошторисну документацію на 49 тис, а тепер має закупити для другого об’єкта будівницта на 34 тис., це будуть різні предмети закупівель. Тож замовник проводитиме їх закупівлю з огляду на очікувану вартість кожного предмета закупівлі. У даному випадку не потрібно буде сумувати очікувану вартість.

Закупівлі ПКД без використання електронної системи: сумувати чи ні
КРІСТІНА АРТЕМЕНКОконсультант із закупівель робіт з будівництва, Київ
Підприємство планує закупити роботи з будівництва. В проєкті, крім будівельних робіт, передбачене постачання та монтаж устаткування. Хто має закуповувати це устаткування — підрядник чи замовник? Чи можна включити закупівлю устаткування до закупівлі підрядних робіт?

Зверніть увагу на ч. 3 ст. 3 Закону «Про публічні закупівлі»: у разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень, замовник повинен дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель та може використовувати електронну систему закупівель, у тому числі електронні каталоги для закупівлі товарів. У разі здійснення таких закупівель без використання електронної системи закупівель замовник обов’язково оприлюднює в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 цього Закону звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.

Переговорну процедуру закупівлі замовник проводить як виняток у випадках, що передбачає ч. 2 ст. 40 Закону, якщо вартість предмета закупівлі робіт дорівнює або перевищує 1,5 мільйона гривен.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

🔥Безплатний вебінар від проєкту «ДеюреЗакупівлі»

Статичний блок для новин

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, потрібна попередня реєстрація👇

Зареєструватися

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Головне у травні для закупівельника 2024

В огляді — консультації, зразки, довідники, відеороз’яснення, коментарі останніх змін — усе, що знадобиться закупівельнику у травні. Цього місяця зверніть увагу на умови закупівлі додаткових робіт, вимоги, якими перевіряти учасника після оновлень в Особливостях, та зміни, які внесли до порядку реєстрації зобов’язань в органах Казначейства
980

Прозоро майданчики: як обрати для публічної закупівлі

Знаєте, що для закупівель через Prozorro Market насамперед треба вибрати е-майданчик, але не знаєте як та який обрати? Визначились з е-майданчиком, але не розумієте, як з ним працювати? Досить сумніватися, дізнайтеся правила роботи на майданчиках Prozorro просто зараз.
2497

Prozorro аукціон: як проходить

Пояснимо, що відбувається на кожному етапі аукціону у Prozorro. А також про зміни до Постанови № 1178, які дозволяють проводити відкриті торги без аукціону – у статті
1597

Електронний каталог закупівель: правила використання 2024

За останні два роки закупівлі в електронному каталозі зазнали суттєвих змін. Розглянемо, які умови та особливості використання електронного каталогу у 2024 році. А також — як він працює та в чому його переваги для замовника
4934